chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні пройде наукова конференція з нагоди ювілею Грушевського

29 вересня 2011 о 00:33

До 145-річчя від дня народження видатного українського діяча Михайла Грушевського у Києві пройде наукова конференція  «Український парламентаризм: проблеми історії й сучасної політичної практики».

Урочистий захід організувала Верховна Рада України спільно з Українським інститутом національної пам’яті.

До участі у конференції долучаться народні депутати, провідні науковці та дослідники чималої спадщини першого президента України: Валерій Солдатенко, ЮрійЛевенець, Юрій Шемшученко, Олександр Копиленко та інші.

Свій виступ на конференції виголосить один з її ініціаторів — Микола Томенко. Його доповідь буде присвячена темі «Парламентаризм в Україні: історичне явище і наукова проблема».

Перед початком роботи конференції заступник Голови Верховної України Микола Томенко та директор Українського інституту національної пам’яті Валерій Солдатенков покладуть квіти до пам’ятника Грушевському у столиці.

Як відомо, Михайло Грушевський входить до 5-ки  відомих політичних діячів, які отримали прихильне ставлення свого народу.

Дата проведення: 29 вересня 2011 року, 11.00 – 14.00

Місце проведення: вул. Грушевського, 5, конференц-зал.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути