chrome firefox opera safari iexplorer

«Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі»

Дата події:21 травня 2011 о 12:00
Місце події:Київ, "Мамаєва Слобода" (вул. Михайла Донця, 2)
Більше про подію:

Панове товариство!!! Сайгили джемаат!!! Panie i panowie!!!

Дев`ятнадцятого травня минулого року був заснований фестиваль традиційної україно-кримськотатарської культури «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі». Під бій бойових козацьких литаврів та залпи гармат пройшли лицарські двобої верхи на конях між загоном українських козаків та чамбулом кримськотатарських вершників.

На фестивалі була представлена середньовічна українська шляхетська та ханська кримськотатарська музика, танці та пісні, обряди та кухні обох народів, а також народні майстри з традиційними мистецькими виробами доби середньовіччя.

21 травня 2011 року «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі» пройде вдруге. Початок заходу о 12-00. Середньовічні пісні трьох народів, танці, національна кухня, кінні лицарські показові виступи та змагання між козаками, польською шляхтою та кримськотатарськими вершниками.

Крім загону кримськотатарських вершників та фольклорних колективів з Бахчисарая (АР Крим) в козацьке селище прибуде шляхетська кінна хоругва з міста Лєшно Великопольського воєводства та фольклорні колективи, що презентуватимуть польську культуру.

Українську сторону, як завжди, представлятимуть козаки «Мамаєвої Слободи» під орудою кращого козака (каскадера) отамана Олега Юрчишина, що неодноразово виступав перед Її Величністю Королевою Великобританії Єлизаветою ІІ.

Лицарський поєдинок між польською кінною хоругвою, кримськотатарським чамбулом та підрозділом українськими козаків розпочнеться по обіді о 13-00. Ми віримо, що в чесному поєдинку переможе найсильніший!

Українці також подарують гостям з Польщі та Криму старосвітські шляхетські пісні та танці козацької доби.

В рамках фестивалю, прямісінько на ярмарковому майдані, в казанах на «живому вогні» готуватимуться традиційні страви старопольської, кримськотатарської та української кухонь. Козаки «Мамаєвої Слободи» вже традиційно крім кулешу з печерицями готуватимуть велетенського стокілограмового кабана на рожнах.

На леваді, поряд із вітряком, буде розгорнуто польовий табір козацького куреня, де можна буде особисто ознайомитись із побутом та військовою справою козаків, потримати в руках спорядження та озброєння, а також спробувати себе в стрільбі з лука чи самопала.

Завершиться фестиваль «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі» о 19-00 виконанням однієї Польської, кримськотатарської та української пісні й феєричними показовими виступами кінних загонів Польщі, українських козаків та кримських аскерів.

Наші прадіди – лицарі степу – були дуже винахідливими в рукопашному бою, бо ж, на відміну від багатьох армій того часу, майстерно володіли геть усіма видами вогнепальної та холодної зброї. Саме за це в тогочасному світі їх називали «оружниками», цебто майстрами, що володіють всіма видами зброї. За аналогією з теперешнім часом наші прадіди козаки направду були середньовічним «спецназом», що вміли воювати і на морі, й на суші.

Січовики, як правило, вели рукопашний бій, змішуючись з бойовими порядками супротивника – такий спосіб ведення бою називався «галасом».

Ведення бою окремими, розрізненими, не пов’язаними між собою, загонами мало назву «розгардіяш».

Застосовуючи тактику ведення бою «розгардіяшем», найліпшим козакам у рукопашному бою ставилась задача прориву лінії оборони супротивника та внесення в його ряди паніки та сум’яття ...

Козацька Спадкова Духовна Республіка на «Мамаєвій Слободі», використовуючи тактику «ведення бою» способом «розгардіяш», з метою презентації лицарського духу трьох братніх народів прагне внести в ряди недругів паніку й сум`ятя.

Гайда всі до нас на кримськотатарсько-польсько-козацький «розгардіяш»!

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі