chrome firefox opera safari iexplorer

Лекторій «Історичне тло літературного процесу»

Дата події:17 лютого 2014
Місце події:м. Київ, вул. Терещенківська, 5, кв. 1,3
Більше про подію:

З 17 лютого 2014 р. в Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г. Тичини розпочинає роботу науково-популярний лекторій «Історичне тло літературного процесу». Мета цих зустрічей – допомогти співробітникам музею-організатора та всім зацікавленим, хто вболіває за майбутнє України та цікавиться її минулим, орієнтуватися в історичних подіях кінця ХІХ – середини ХХ століття.

На щастя (навіть попри всі «але») сьогодні ми не знаємо цензури в тому значенні 1920-х років, яке брутальними заборонами й табу відбирало у нас левову частку нашої української національної історії. Разом з тим, хоча ми й маємо доступ до різноманітних джерел і наукових досліджень, дуже часто доводиться констатувати не тільки нерозуміння вчинків тих чи інших історичних постатей, не тільки їх засудження, а й з відверте незнанням, або навіть оперуванням неправдивою інформацією, яка була отримана в радянський час і найприкріше – подекуди й в роки існування незалежної української держави. Саме тому, виходячи з нагальної потреби, а також на виконання науково-просвітницької функції музею ми започаткували цей лекторій.

Поглиблення цих знань допоможе працівникам музеїв літературного профілю у їхній повсякденній роботі, сприятиме тому, щоб їх екскурсії стали більш фаховими, а науковці музеїв глибше орієнтувалися в подіях, які відбувалися в країні в той період, про який іде мова в екскурсіях.

Лекції відбуватимуться щопонеділка о 10.30 та орієнтовані на співробітників літературних, літературно-меморіальних музеїв, студентів-культурологів.

Перша лекція на тему «Давня історія України: здобутки та поразки державотворення» буде своєрідним вступом до детального аналізу-огляду історії кінця ХІХ – середини ХХ ст., який дозволить зосередитись на ключових моментах українського державотворення, починаючи від часу Київської Русі й закінчуючи серединою ХІХ ст. Ми побіжно зупинимося на підтемах:
— «Київська Русь – перша українська держава та її історичне значення»;
— Походження українського народу та проблема давньоруської народності;
— Міфи і правда про трьох братів слов'янських зі «спільної колиски»;
— Литовсько-руський період української державності;
— Українська козацька держава «Гетьманщина»;
— Україна в складі Російської і Австро-Угорської імперій.

Лектор: Леся Гасиджак, к.і.н., провідний науковий співробітник Літературно-меморіального музею-квартири П.Г. Тичини.

Для співробітників музею-організатора лекція безоплатна. Для усіх інших охочих — за вхідним квитком до музею.

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі