chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний керамологічний симпозіум “Глиняний посуд у культурі харчування народів світу”

Дата події:22-24 травня 2012 р.
Місце події:м. Опішне на Полтавщині
Більше про подію:

До участі запрошуються керамологи, етнологи, археологи, історики, мистецтвознавці, колекціонери, наукові установи, мистецькі навчальні заклади, та ін. Заявки на участь у Симпозіумі приймаються до 1 квітня 2012 року.

Мета: з’ясування місця й ролі глиняного посуду в культурі харчування народів світу від давнини до сьогодення, дослідження локальних і загальних особливостей його використання, виявлення міжетнічних взаємовпливів і взаємозв’язків у цій сфері матеріальної культури.

Основна проблематика: історія вивчення й сучасний стан наукових знань про глиняний посуд у культурі харчування // глиняний посуд як джерело керамологічних дослідженя // дефініції // локальна термінологія // асортимент // функції глиняного посуду // залежність форм посуду від його призначення // регіональні, етнічні традиції використання посуду в культурі харчування // особливості використання посуду в культурі харчування в різні історичні періоди // особливості декору кухонного, столового, тарного посуду // гігієна // санітарія // шкідливості використання посуду // введення посуду в господарство // правила поводження з посудом // особливості приготування страв у посуді // залежність форм посуду від способів приготування страв // теплотехнічні споруди для приготування страв у посуді // посуд у приготуванні й споживанні ритуальних страв // міжетнічні й міжрегіональні впливи і взаємовпливи у використанні посуду в культурі харчування у музейних експозиціях // культура харчування в образотворчому мистецтві // посуд у сучасній торговельній мережі // посуд у сучасній культурі приготування страв.

До участі в Симпозіумі запрошуються: керамологи, етнологи, археологи, історики, мистецтвознавці, краєзнавці, музеологи, колекціонери, наукові установи, мистецькі навчальні заклади.

Робочі мови Симпозіуму:
українська (для українських учасників), російська, англійська, німецька, польська (для чужоземних учасників).

Заяви на участь у Симпозіумі приймаються до 1 квітня 2012 року.

Початок пленарного засідання 22 травня 2012 року, о 10:00.

Матеріали Симпозіуму побачать світ у окремому томі Національного наукового щорічника “Українська керамологія”.

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути