chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний керамологічний симпозіум “Глиняний посуд у культурі харчування народів світу”

Дата події:22-24 травня 2012 р.
Місце події:м. Опішне на Полтавщині
Більше про подію:

До участі запрошуються керамологи, етнологи, археологи, історики, мистецтвознавці, колекціонери, наукові установи, мистецькі навчальні заклади, та ін. Заявки на участь у Симпозіумі приймаються до 1 квітня 2012 року.

Мета: з’ясування місця й ролі глиняного посуду в культурі харчування народів світу від давнини до сьогодення, дослідження локальних і загальних особливостей його використання, виявлення міжетнічних взаємовпливів і взаємозв’язків у цій сфері матеріальної культури.

Основна проблематика: історія вивчення й сучасний стан наукових знань про глиняний посуд у культурі харчування // глиняний посуд як джерело керамологічних дослідженя // дефініції // локальна термінологія // асортимент // функції глиняного посуду // залежність форм посуду від його призначення // регіональні, етнічні традиції використання посуду в культурі харчування // особливості використання посуду в культурі харчування в різні історичні періоди // особливості декору кухонного, столового, тарного посуду // гігієна // санітарія // шкідливості використання посуду // введення посуду в господарство // правила поводження з посудом // особливості приготування страв у посуді // залежність форм посуду від способів приготування страв // теплотехнічні споруди для приготування страв у посуді // посуд у приготуванні й споживанні ритуальних страв // міжетнічні й міжрегіональні впливи і взаємовпливи у використанні посуду в культурі харчування у музейних експозиціях // культура харчування в образотворчому мистецтві // посуд у сучасній торговельній мережі // посуд у сучасній культурі приготування страв.

До участі в Симпозіумі запрошуються: керамологи, етнологи, археологи, історики, мистецтвознавці, краєзнавці, музеологи, колекціонери, наукові установи, мистецькі навчальні заклади.

Робочі мови Симпозіуму:
українська (для українських учасників), російська, англійська, німецька, польська (для чужоземних учасників).

Заяви на участь у Симпозіумі приймаються до 1 квітня 2012 року.

Початок пленарного засідання 22 травня 2012 року, о 10:00.

Матеріали Симпозіуму побачать світ у окремому томі Національного наукового щорічника “Українська керамологія”.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі