chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародний керамологічний симпозіум “Глиняний посуд у культурі харчування народів світу”

Дата події:22-24 травня 2012 р.
Місце події:м. Опішне на Полтавщині
Більше про подію:

До участі запрошуються керамологи, етнологи, археологи, історики, мистецтвознавці, колекціонери, наукові установи, мистецькі навчальні заклади, та ін. Заявки на участь у Симпозіумі приймаються до 1 квітня 2012 року.

Мета: з’ясування місця й ролі глиняного посуду в культурі харчування народів світу від давнини до сьогодення, дослідження локальних і загальних особливостей його використання, виявлення міжетнічних взаємовпливів і взаємозв’язків у цій сфері матеріальної культури.

Основна проблематика: історія вивчення й сучасний стан наукових знань про глиняний посуд у культурі харчування // глиняний посуд як джерело керамологічних дослідженя // дефініції // локальна термінологія // асортимент // функції глиняного посуду // залежність форм посуду від його призначення // регіональні, етнічні традиції використання посуду в культурі харчування // особливості використання посуду в культурі харчування в різні історичні періоди // особливості декору кухонного, столового, тарного посуду // гігієна // санітарія // шкідливості використання посуду // введення посуду в господарство // правила поводження з посудом // особливості приготування страв у посуді // залежність форм посуду від способів приготування страв // теплотехнічні споруди для приготування страв у посуді // посуд у приготуванні й споживанні ритуальних страв // міжетнічні й міжрегіональні впливи і взаємовпливи у використанні посуду в культурі харчування у музейних експозиціях // культура харчування в образотворчому мистецтві // посуд у сучасній торговельній мережі // посуд у сучасній культурі приготування страв.

До участі в Симпозіумі запрошуються: керамологи, етнологи, археологи, історики, мистецтвознавці, краєзнавці, музеологи, колекціонери, наукові установи, мистецькі навчальні заклади.

Робочі мови Симпозіуму:
українська (для українських учасників), російська, англійська, німецька, польська (для чужоземних учасників).

Заяви на участь у Симпозіумі приймаються до 1 квітня 2012 року.

Початок пленарного засідання 22 травня 2012 року, о 10:00.

Матеріали Симпозіуму побачать світ у окремому томі Національного наукового щорічника “Українська керамологія”.

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі