chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація нового роману Наталки Сняданко, Вінниця

Дата події:09 червня 2011 о 18:00
Місце події:Вінниця, Книгарня "Є" (просп. 50-річчя Перемоги, 26)
Більше про подію:

На новий роман Сняданко численні шанувальники її творчості чекали довго. І авторка, розпочавши захопливу гру з національними, культурними, віковими й сексуальними стереотипами у своїх минулих творах, у новому романі «Гербарій коханців», мабуть, перевершила саму себе.

«Чи можливо заснувати чоловічий гарем? А в Україні?» – саме такі неординарні питання ставить Наталка Сняданко й з кожною сторінкою роману відповідає, що можливо все. Особливо, коли жінка знає собі ціну, не зважає на традиції й обирає своїм гаслом незалежність, тому що, на думку суспільства того часу, це така ж вада як і фізичні та сексуальні непересічності коханців з чоловічого гарему.

Автор передмови до «Гербарію коханців» письменник, музикант та художник Юрко Іздрик прочитавши роман Сняданко був вражений: «Свого часу я характеризував феномен Сняданко, як анти-Забужко. Однак новий роман Наталки Сняданко – такого ґатунку, що в українській жіночій прозі його взагалі нема з чим порівняти. Це не колекція любовних історій, а дійсно гербарій певних людських типів з дивними, часом кафкіанськими стосунками між ними».

Літератор Тарас Прохасько прочитавши «Гербарій коханців» відмітив внутрішню свободу письменниці: «Наталка Сняданко захоплює своєю внутрішньою свободою. Здається, вона настільки відважна, що пише тільки так, як їй хочеться. Вона розповідає своє. І тому ми сідаємо, замовкаємо і слухаємо».

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі