chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці відбулася презентація альбому Галини Москвітіної

07 жовтня 2011 о 14:10

У філії Київського національного музею російського мистецтва, відомому як «Шоколадний будинок», відбувся вечір, присвячений презентації альбому художниці Галини Москвітіної «Ангели Боги Будди».

Цей захід, організований приватним фондом «Arcane Аrt», відзначив початок світового турне серії картин художниці під назвою «Кодекс Світла».

У ході вечора був презентований унікальний альбом Галини Москвітіної «Ангели Боги Будди». Альбом містить світанги відомої художниці, оригінали яких наразі знаходяться в приватних колекціях і фондах. Серед них такі картини як «Корабель Іштар», «Хмари та Птаха», «Качелі Жулая», «Школа Танцю» та інші.

Ангели Галини Москвітіної — це відображення принципу любові і співчуття людської душі, Боги — це мрія людини про щастя як творіння, Будди — це відображення принципу мудрості.

«Альбом „Ангели Боги Будди“ займає вагоме місце в сучасному мистецтві і в творчості Галини Москвітіної.

Саме зараз проходить світовий тур виставки світангів художниці, який з успіхом стартував у Тель-Авіві. Тепер його чекають у Мілані, Лондоні, Києві та Нью-Йорку», — зазначила Діана Попова, представник приватного фонду «Arcane Art».

Про Галину Москвітіну

Галина Москвітіна — найтаємніша з сучасних художників. Завоювавши свого часу популярність як художник-графік і ілюстратор, вона зникла з арт-сцени, багато років провівши в монастирях Китаю та ашрамах Індії, осягаючи давні таємниці самовдосконалення. Її нещодавне повернення на арт-сцену відбулось у новій якості: художниця зробила надзвичайно складну роботу по синтезу духовних знань Сходу і Заходу та адаптації їх до західного розуму.

Жанр, в якому вона наразі працює, називається латернативний реалізм (від лат. «Світло» і «природа»), а картини називаються світанги (від «світло» і «якір») — тобто якоря світла на Землі.

У своїх нових творах Галина відображає знання, прозріння, натхнення, отримані нею за роки відсутності.

«Голос моїх картин далекий від епатажу, модного зараз у мистецтві. Мова моєї творчості — це тихе дихання серця. Це — запрошення до співучасті в гармонії буття, до співзвуччя пісні вічності, со-налаштованості з любов`ю, щастям і танцем Всесвіту. У присутності моїх світангів глядач може відчути свій власний світ», — каже художниця.

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути