chrome firefox opera safari iexplorer

Новорічні та Різдвяні свята в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»

Дата події:1-19 січня 2012 р.
Місце події:«Мамаєва Слобода», вул. М. Донця, 2, м. Київ, 03061
Більше про подію:

Козацьким застільним гаслом (девізом) передноворічних та Різдвяних святкувань на «Мамаєвій Слободі» є заклик наших прадідів, котрий латиною звучить буквально так — «Ерго бібамус», що по нашому, себто по-козацьки означає: «Отже випиймо!»

Панове товариство, просимо до гурту! Гримнемо дужо та гучно!

Згадаймо як це колись вміли робити наші прадіди на козацько-шляхетських бенкетах «Ерго бібамус» (отже випиймо!). А відтак, щиро по-козацьки оголошуємо про початок реєстрації компаній та фірм, котрі бажають дружньо, гамірно та весело відсвяткувати передноворічний та новорічний 2012 р. бенкети в козацькому селищі «Мамаєва Слобода», що біля витоку річки Либідь. В свою чергу обіцяємо, що святкування будуть наповнені самобутнім національним колоритом Наддніпрянщини та козацьким запалом!

Охочим відчути себе ніби б то на «машині часу» пропонуємо в Новорічну ніч з 31 грудня 2011 (субота) на 1 січня 2012 (неділя) – справжнісінькі УКРАЇНСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ за Наддніпрянськими прадавніми традиціями гетьманської доби – «КОЗАЦЬКА НІЧ НА «МАМАЄВІЙ СЛОБОДІ»

7 січня (субота)ЧЕТВЕРТА ЗИМОВА КРАЇНА МРІЙ РІЗДВЯНА

10:00 – початок народних гулянь:

— Куштування козацького кулішу та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)

— Ярмарок майстрів

— Різдвяні розваги для дітей та дорослих

— Майстер-класи від народних майстрів

— Співи біля вогнищ

— Катання на санчатах

16:00 — Відкриття фестивалю «Країна Мрій Різдвяна».

— Різдвяна Шопка

17:00 — Виступ дитячого колективу «Райгородок»

18:00 – Різдвяний Зірковий вертеп (за участі відомих особистостей)

19:00 – виступ колективу «Божичі»

20:00 – виступ гурту «Воплі Відоплясова»

8 січня (неділя) – продовження ЧЕТВЕРТОЇ ЗИМОВОЇ КРАЇНИ МРІЙ РІЗДВЯНОЇ

10:00 — початок народних гулянь:

— Куштування козацького кулішу та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)

— Ярмарок майстрів

— Різдвяні розваги для дітей та дорослих

— Майстер класи від народних майстрів

— Співи біля вогнищ

— Катання на санчатах

16:00 — Різдвяна Шопка від Країни Мрій Різдвяної

17:00 – дитячий Різдвяний вертеп «Цвітень»

18:00 – виступ колективу «Фолькнери»

19:00 — виступ колективу «Кросна»
20:00 – Dj O’Skrypka

13 січня (четвер) – СТАРИЙ НОВИЙ РІК. МАЛАНКА.

18:00 – Усі, хто заздалегідь забронював традиційну українську хату або ж місця за столиком у «Шинку — коса над чаркою», матимуть гарну нагоду провести Старий Новий Рік в родинному колі в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України, тобто послухати справжнісіньких щедрівників, які, співаючи, щиросердно побажають щастя, радості та достатку господарям та гостям.

Будуть відтворені стародавні обряди «Маланки» та «Кози».

19:00 – на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» народні гуляння.
14 січня (п’ятниця) – ВАСИЛЯ

10:00 – ярмарок народних майстрів;

11:00 — куштування козацького кулішу та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)
— Різдвяні розваги для дітей та дорослих

— Майстер-класи від народних майстрів

— Співи біля вогнищ

— Катання на санчатах

12:30 — Майстер-клас із засівання, колядок та щедрівок
13:00 – різдвяна казка від знаного на всій вкраїні казкаря — Сашка Лірника.

14:00 – обряд «Кози» та відтворення сакрального дійства «Щедрування» та «Засівання» за участю фольклорних колективів.

16:00 — Усі, хто не полінувався, заздалегідь забронював одну із традиційних українських хат або ж місця за столиком у «Шинку — коса над чаркою», матимуть гарну нагоду провести Старий Новий Рік в родинному колі в атмосфері середньовічної Наддніпрянської України, тобто послухати справжнісіньких щедрівників, які, співаючи, щиросердно побажають щастя, радості та достатку господарям та гостям.

Будуть відтворені стародавні обряди «Маланки» та «Кози».

19 січня (середа) – ВОДОХРЕЩА (ОРДАНЬ)

09:00 – 10:30 – в козацькій церкві «Покрова Пресвятої Богородиці» відбудеться Святкова Літургія.

10:00 – ярмарок народних майстрів

11:00 — Куштування козацького куліша та печеного на рожнах (вертелі) стокілограмового кабана на відкритому вогні, а також дегустація традиційних хмільних українських напоїв козацької доби (вишняк, слив’янка, дулівка, медовуха)
12:30 – народні гуляння:

— усі бажаючі пірнути (шубовснути) в ополонку озера Красавиця, з якого бере початок річка Либідь збираються на березі. Настоятель козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці освячує воду в ополонці та благословляє всіх, хто бажає зануритись в крижану воду. В цей час лунають постріли з козацьких гармат та мушкетів – козаки символічно розстрілюють «нечисту силу», яка в цей час намагається «вистрибнути» з освяченої води. Люди весело та гамірно стрибають у воду, лунають козацькі литаври. Козаки оголошують, що всі, хто прийняв купель в крижаній Хрещенській воді, тепер мають право позмагатись за «Орданський Орден» (вирізаний з криги хрест). Козацький Осавул ділить усіх присутніх на дві лави й роз`яснює правила дружньої сутички. Переможці отримують в нагороду символічний «Орданський Орден» та могорич (відро дулівки) від сторони, яка отримала поразку.

16:00 – продовження народних гуляннь. Виконання колядок фольклорними колективами. На берег озера виноситься дідух, де потім відбувається веселе його спалення.

Пропонуємо Вам, Вашим кумам, сватам, друзям та колегам відчути перцюватий присмак давніх українських старосвітських традицій. Адже святкування наповнені жартами, піснями та гарним настроєм в козацькому селищі «Мамаєва Слобода», що розташоване обіч витоку легендарної річки Либідь, всього-навсього за сім кілометрів від Хрещатика, практично в центрі столиці України, славному від віків місті Києві, додасть Вам бадьорості та снаги на весь наступний 2012 рік!

Всесвітньознаний співак та Dj O’Skrypka, а також гурт ВВ, фольклорні колективи та виконавці зарядять Вас позитивом на весь наступний 2012 рік!

Отож гайда всі на Четверту Зимову Країну Мрій Різдвяну колядувати, щедрувати, засівати та купатись в крижаній ополонці спільно з українськими козаками на «Мамаєвій Слободі»!

Про деталі передноворічної та новорічної 2012 р. програми «Ерго бібамус»! (лат. «випиймо») та можливість реєстрації та бронювання місць для Вашої компанії чи фірми, можна довідатись за тел... 361-98-48; 093-872-48-77, або ж написати листа — mamayevasloboda@gmail.com

P.S. Організатори залишають за собою право вносити зміни у програму заходів. Слідкуйте за новинами.
Давайте разом, по-козацьки, зустрінемо Новий 2012 рік, а також свята Маланки, Василя та Водохреще в «Мамаєвій Слободі»!

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути