chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація книжок, пов’язаних з іменем отця Івана Шевціва

Дата події:13 березня 2012 о 16:00
Місце події:Львівський музей історії релігії
Більше про подію:

У вівторок, 13 березня «Музейна вітальня» Львівського музею історії релігії презентує книжки, пов’язані з іменем отця Івана Шевціва – священика і церковного діяча Української греко-католицької церкви, щедрого благодійника і свідомого українця, який з березня 1959 року живе і працює в Австралії.

Перша книжка «Україна – Рим – Лондон — Брадфорд – Сідней» — кореспонденція о. Мітрата Івана Шевціва в 1951—1999р.р., видана у Львові видавництвом «Добра справа». Це звіти про душпастирські поїздки, офіційне листування після рукопокладання його у священичий сан.

У передслові до цього видання професор Анатолій Колодний пише: « В його (о.Івана Шевціва-І.Ц.) особі Україна має свого вірного сина, а українська релігієзнавча наука – практичного релігієзнавця. О. Іван Шевців не просто фіксував історію Церкви і нашого народу, він її коригував, подеколи – і робив…».

Автором біографічного дослідження «Іван Шевців – життєпис українця-християнина» є заступник директора, керівник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, президент Української асоціації релігієзнавців, доктор філософських наук Анатолій Колодний. На основі документів, спогадів очевидців книга розкриває нелегкі дороги до священства, одночасно ілюструє активну церковну і громадську діяльність отця, його науково-богословську продукцію. Досить цікавим є розділ «Шевців жив Україною – вона шанує його».

У зустрічі, яка відбудеться 13 березня о 16 годині в Музеї історії релігії, візьмуть участь професор Анатолій Колодний, релігієзнавці, видавці, рідні та друзі отця Івана Шевціва.

Ірина Цебенко, зав.відділом ЛМІР
тел.: (032) 2357007, 2356100, 2614822

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути