chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація книжок, пов’язаних з іменем отця Івана Шевціва

Дата події:13 березня 2012 о 16:00
Місце події:Львівський музей історії релігії
Більше про подію:

У вівторок, 13 березня «Музейна вітальня» Львівського музею історії релігії презентує книжки, пов’язані з іменем отця Івана Шевціва – священика і церковного діяча Української греко-католицької церкви, щедрого благодійника і свідомого українця, який з березня 1959 року живе і працює в Австралії.

Перша книжка «Україна – Рим – Лондон — Брадфорд – Сідней» — кореспонденція о. Мітрата Івана Шевціва в 1951—1999р.р., видана у Львові видавництвом «Добра справа». Це звіти про душпастирські поїздки, офіційне листування після рукопокладання його у священичий сан.

У передслові до цього видання професор Анатолій Колодний пише: « В його (о.Івана Шевціва-І.Ц.) особі Україна має свого вірного сина, а українська релігієзнавча наука – практичного релігієзнавця. О. Іван Шевців не просто фіксував історію Церкви і нашого народу, він її коригував, подеколи – і робив…».

Автором біографічного дослідження «Іван Шевців – життєпис українця-християнина» є заступник директора, керівник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, президент Української асоціації релігієзнавців, доктор філософських наук Анатолій Колодний. На основі документів, спогадів очевидців книга розкриває нелегкі дороги до священства, одночасно ілюструє активну церковну і громадську діяльність отця, його науково-богословську продукцію. Досить цікавим є розділ «Шевців жив Україною – вона шанує його».

У зустрічі, яка відбудеться 13 березня о 16 годині в Музеї історії релігії, візьмуть участь професор Анатолій Колодний, релігієзнавці, видавці, рідні та друзі отця Івана Шевціва.

Ірина Цебенко, зав.відділом ЛМІР
тел.: (032) 2357007, 2356100, 2614822

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути