chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині пройдуть Дні пам’яті Івана Франка

24 травня 2011 о 15:50

До 95-х роковин від дня смерті Івана Франка 28 травня-5 червня буде проведено низку заходів, що розпочнуться з панахиди на Личаківському цвинтарі на могилі культового українського лідера думки, інтелектуала та літературного генія. Панахида за участі керівництва Львівщини, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Окрім того, у Львівському літературно-меморіальному музеї ім. І. Франка 29 травня відбуватиметься День відкритих дверей, 1 червня о 15:00 в Музеї до 115-річчя видання збірки відбудеться презентація компакт-диска «Зів’яле листя» Івана Франка у виконанні  народного артиста України С.Максимчука.

Дні пам’яті Івана Франка, 95-і роковини від дня смерті

(28 травня – 5 червня 2011 року)

28 травня, субота

10:00 – заупокійна Служба Божа за Іваном Франком у церкві св.Софії

16:00 – панахида на могилі Івана Франка за участі отця Богдана Смука церкви св.Софії та хору «Благовіст» церкви св. Архистратига Михаїла (диригент Т. Мельник).

Слово про Івана Франка – декан філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор філологічних наук Я.Гарасим.

У вшануванні пам’яті беруть участь актори національного театру імені М.Заньковецької та хор національного університету імені Івана Франка (диригент М.Камінська)

29 травня, неділя

День відкритих дверей у Львівському літературно-меморіальному музеї ім. І. Франка

12:50 – телефільм «Місцями Івана Франка», Львівське телебачення

20:00 – літературно-мистецька просвітницька програма Львівського радіо «Світлиця». Розповідь директора музею Івана Франка, письменника, лауреата національної премії України імені Тараса Шевченка Р.Горака про історію оселі Івана Франка та написання поеми «Мойсей»

30 травня, понеділок

13:00 – театралізована композиція за творами Івана Франка «Пісне, моя ти підстрелена пташко…» у виконанні учнів СЗШ № 33 м. Львова. Відбудеться у меморіальному музеї Каменяра.

20:00 – програма «Слово» Львівського радіо. Сторінки «Зів’ялого листя» Івана Франка у виконанні народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Б.Козака.

31 травня, вівторок

20:00 – Р.Горак «Божевільна», Камерна сцена Національного театру імені М.Заньковецької

1 червня, середа

15:00 — До 115-річчя видання збірки – презентація ком пакт-диска «ЗІВ’ЯЛЕ ЛИСТЯ» Івана Франка у виконанні  народного артиста України С.Максимчука. Коментує кандидат мистецтвознавства Я.Горак (Музей)

3 червня, п’ятниця

16:15 - «УКРАДЕНЕ ЩАСТЯ» за І.Франком – телеверсія вистави  Творчої майстерні  «Театр у кошику», Львівське телебачення

4 червня, субота

12:00, 14:00 — Іван  Франко  «Фарбований лис», Академічний театр ляльок

18:00 — Галицьке районне об’єднання м. Львова Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка – у вінок  Каменяреві. Слово про  І. Франка – письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Р.Горак. Концерт  за участю народного артиста України С.Максимчука та  лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка заслуженої академічної капели  України «Трембіта» (художній керівник і головний диригент – заслужений  діяч мистецтв України М.Кулик), Палац мистецтв

5 червня, неділя

18:00 — М.Скорик, лібрето Б.Стельмаха і М.Скорика за однойменною поемою Івана Франка «Мойсей», Національний театр опери та балету ім. С.Крушельницької

20:00 — Програма  львівського радіо «Світлиця». Роздуми письменника Є. Сверстюка про Львів і постать Івана Франка. Автор і ведучий  – письменник З.Суходуб

“ШЛЯХАМИ ІВАНА ФРАНКА” – літературно-мистецьке свято у селі Добрівляни Дрогобицького району за участю працівників музею, письменників, артистів львівських театрів і філармонії, хору «Благовіст», видавництва «КАМЕНЯР».

У літературно-меморіальному музеї ім. І. Франка (м. Львів, вул. Івана Франка, 150-152) :

  • нова меморіальна експозиція «Родина Івана Франка»
  • нова літературна експозиція
  • оновлена меморіальна експозиція
  • виставка «Іван Франко в образотворчому мистецтві» (з фондів музею)

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути