chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація проекту «Тканина віршів» (до Всесвітнього дня поезії)

Дата події:21 березня 2013 о 20:00
Місце події:Літературно-меморіальний музей-квартира Павла Тичини (Київ)
Більше про подію:

Художниця й поетеса Вікторія Черняхівська 21 березня 2013 року презентуватиме проект «Тканина віршів».

Вона представить вишиті нею ілюстрації тридцяти віршів молодих поетів. Робить це швацькою машинкою, але в незвичний спосіб — англійці таке називають «freestyle machine embroidery».

Ідея проекту така: Віка збирає вірші, які їй надсилають молоді поети, і вибирає з них тридцять наймиліших її серцю. Головні умови — вірші мають бути українською, римовані і про кохання. Потім майстриня вишиє їх на тканині — і кожна вишивка буде своєрідною ілюстрацією. Працюватиме машинкою, потім додатково прикрасить ручною вишивкою. Цю незвичну збірку Віка презентує 21 березня — на Всесвітній день поезії.

Як розказала Вікторія, вона вирішила вбити кількох зайців: спробувати щось нове, привернути увагу до підзабутих римованих віршів — і зайнятись самодисципліною, бо ж такий проект вимагає роботи кожного дня. «Я не вмію бути сама собі злим начальником, але ж треба себе змусити!» — сміється майстриня. І жартує: досить піарити саму себе, треба й інших. Хоча і не уявляє, як вона зможе відмовити комусь з авторів. Але зізнається: хоча тексти їй надсилатимуть до 15 лютого, у неї вже з'явилась парочка улюбленців. Тож щасливчикам, чиї вірші візьметься вишивати Черняхівська, пощастить: раніше на тканині увічнювали хіба цитати класиків.

Результат побачимо 21 березня о 20.00 у Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини (Київ).

Буде цікаво, весело, оригінально, незвично, ПОЕТИЧНО.
Приходьте!

5 червня

Інші дати
Степан Сабадаш
1920 – український композитор, диригент, музикант, хормейстер. Пісні: «Очі волошкові», «Пісня з полонини», «Осінь» та ін.
Розгорнути
Володимир Підвисоцький
1857 –  фундатор української школи патофізіологів, ендокринолог, імунолог, мікробіолог. Автор версії про вірусну природу онкологічних захворювань.
Розгорнути
Народився Михайло Яловий (псевдонім – Юліян Шпол)
(1895, с.Дар-Надежда, нині - Харківська область – 1937), український поет, прозаїк, драматург. Автор збірки поезії «Верхи», роману «Золоті лисенята».
Земле моя, Сумом моїм заповитая, Теплоснажная, Стражданням закрижанена, В тобі – осталена – Дрижить Струна моя. (Михайло Яловий)
Розгорнути