chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка»

Дата події:06 лютого 2013 о 12:00
Місце події:Національний музей Тараса Шевченка (бульв. Т. Шевченка 12, м. Київ)
Більше про подію:

6 лютого 2013 року відбудеться прес-конференція з нагоди старту проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка».

Цей захід — ініціатива Національного музею Тараса Шевченка, присвячена створенню добірки електронних копій документів, що описують різні періоди життя і творчості видатного українця.

Музейники планують представити на широкий загал оцифрований архів, який досі не був оприлюднений, і розмістити його у вільному доступі.

Під час прес-конференції будуть продемонстровані оригінали цих документів, а також піде мова про усі заплановані за проектом заходи, про сучасні технології створення таких безпрецедентних в Україні проектів, а також про історичну та культурну цінність цього архіву.

Учасники:

  • Дмитро Стус – директор Національного музею Тараса Шевченка.
  • Юлія Шиленко – головний хранитель Національного музею Тараса Шевченка.
  • Михайло Зубар – керівник проекту «Віртуальний архів».
  • Тетяна Беляєва – директор компанії «Електронні архіви України», експерт зі створення електронних архівів.
  • Наталія Церклевич – менеджер проектів та програм із напрямку «культурне надбання» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»

Про проект:

«Віртуальний архів Т. Шевченка» — проект, що розпочинає низку заходів, запланованих до святкування 200-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка у 2014 році.

Спеціалісти Національного музею Тараса Шевченка (де зосереджений унікальний, архів митця), створять електронну версію цього архіву та забезпечить умови вільного доступу до нього усім охочим – науковцям, історикам й і літераторам.

Відкриття цих архівів буде цікаве і дослідникам, і ширшій громадськості, адже містять об'єктивну та незаангажовану інформацію щодо усіх етапів життя та творчості письменника.

З-поміж унікальних документів, що увійдуть до цього архіву — метрична книга 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки із Академії мистецтв в Санкт-Петербурзі, книги з особистої бібліотеки поета, прижиттєві видання з автографами автора, протоколи допитів, листування чиновників, тощо.

Проект здійснюється за підтримки програми Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Увага! 

Для відвідування події необхідна попередня акредитація. Заявки приймаються за телефоном 095 747 82 15 , 234-25-23 або електронною поштою shevchenko-museum@ukr.net. Контактна особа: Клименко Христина.

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі