chrome firefox opera safari iexplorer

Презентація проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка»

Дата події:06 лютого 2013 о 12:00
Місце події:Національний музей Тараса Шевченка (бульв. Т. Шевченка 12, м. Київ)
Більше про подію:

6 лютого 2013 року відбудеться прес-конференція з нагоди старту проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка».

Цей захід — ініціатива Національного музею Тараса Шевченка, присвячена створенню добірки електронних копій документів, що описують різні періоди життя і творчості видатного українця.

Музейники планують представити на широкий загал оцифрований архів, який досі не був оприлюднений, і розмістити його у вільному доступі.

Під час прес-конференції будуть продемонстровані оригінали цих документів, а також піде мова про усі заплановані за проектом заходи, про сучасні технології створення таких безпрецедентних в Україні проектів, а також про історичну та культурну цінність цього архіву.

Учасники:

  • Дмитро Стус – директор Національного музею Тараса Шевченка.
  • Юлія Шиленко – головний хранитель Національного музею Тараса Шевченка.
  • Михайло Зубар – керівник проекту «Віртуальний архів».
  • Тетяна Беляєва – директор компанії «Електронні архіви України», експерт зі створення електронних архівів.
  • Наталія Церклевич – менеджер проектів та програм із напрямку «культурне надбання» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»

Про проект:

«Віртуальний архів Т. Шевченка» — проект, що розпочинає низку заходів, запланованих до святкування 200-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка у 2014 році.

Спеціалісти Національного музею Тараса Шевченка (де зосереджений унікальний, архів митця), створять електронну версію цього архіву та забезпечить умови вільного доступу до нього усім охочим – науковцям, історикам й і літераторам.

Відкриття цих архівів буде цікаве і дослідникам, і ширшій громадськості, адже містять об'єктивну та незаангажовану інформацію щодо усіх етапів життя та творчості письменника.

З-поміж унікальних документів, що увійдуть до цього архіву — метрична книга 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки із Академії мистецтв в Санкт-Петербурзі, книги з особистої бібліотеки поета, прижиттєві видання з автографами автора, протоколи допитів, листування чиновників, тощо.

Проект здійснюється за підтримки програми Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Увага! 

Для відвідування події необхідна попередня акредитація. Заявки приймаються за телефоном 095 747 82 15 , 234-25-23 або електронною поштою shevchenko-museum@ukr.net. Контактна особа: Клименко Христина.

28 вересня

Інші дати
28 вересня відзначають:
  • Всесвітній день боротьби зі сказом.
Розгорнути
Дмитро Яблонський
1921 – український архітектор. Сприяв відродженню сакрального напрямку в сучасному будівництві України. У 1990–1991 рр. звів перший після тривалої перерви православний храм у Києві (церкву Входу Господнього до Єрусалима в Дарниці).
Розгорнути
Народився Василь Сухомлинський
(1918 – 1970), український педагог, публіцист, письменник, поет.
«Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо».
Розгорнути