chrome firefox opera safari iexplorer

«Слобідський ярмарок» на Мамаєвій Слободі

Дата події:24-25 вересня 2011 р.
Місце події:Київ, "Мамаєва Слобода" (вул. Михайла Донця, 2)
Більше про подію:

Вельмидостойні панове!

Раді сповістити Вас, що числа 24 та 25, місяця вересня, року Божого 2011, на ярмарковому майдані козацького селища «Мамаєва Слобода» в місті Києві, обіч витоку легендарної річки Либідь, заклекотить, загуде, закукурікає, заспіває та зарегоче величезний «Слобідський ярмарок», на який ми щиросердно запрошуємо чиненайкращих майстрів зі всієї України.

На цьому велелюдному дійстві під назвою «Слобідський ярмарок» ми хочемо бачити безперечно самобутні вироби народних майстрів, які дійсно не тільки є найкращими, але й гідно презентують матеріальну культуру козацької Вкраїни від Карпат і до річки Дон.

Ярмарок планується проводити щорічно в останню суботу та неділю вересня. Тож від Вас залежить, чи зможемо ми відродити давні традиції наших майстрів, або й надалі будемо підтримувати китайського виробника «українських сувенірів».

Для справжніх українських майстрів сповіщаємо:

Аби забезпечити безкоштовний прохід в козацьке селище «Мамаєва Слобода» та резервування торгового місця для розташування Вашого краму на ярмарковому майдані, необхідно заздалегідь надати інформацію за телефонами: (044) 361 98 48 чи (093) 872 48 77, або ж написати на електронну скриньку: mamayevasloboda@gmail.com

Брати участь у ярмарку на безоплатній основі матимуть змогу лише ті народні майстри, котрі попередньо зареєструються, заповнивши анкету.

Ми хочемо, аби «Слобідський ярмарок» був справжнісіньким ярмарком, як це було у наших прадідів, тобто, щоб окрім сувенірів на ньому можна було придбати все, що заманеться: живе порося, корову, курей, гусей; з`їсти варених раків чи вареників; почастувати кума «чикилдихою» або ж «варенухою»; поторгуватись з перекупками; «спитати» у циганки про долю. Одним словом, все точнісінько так, як вдало описав український ярмарок Микола Васильович Гоголь.

Саме тому посеред ярмаркового майдану буде закопаний семиметровий стовп із прикріпленим до його вершини колесом від дідівського воза. До колеса будуть прив`язані дорогезні подарунки. Тож охочі парубки зможуть дістати для своїх коханих таку бажану лагоминку (якщо, звичайно, в них пуп не розв`яжеться видертись на стовпа!).

Також на Вас чекатимуть фольклорні колективи, козаки та цигани, медовари та ковалі, котрі допоможуть Вам та Вашим друзям поринути у яскраву атмосферу свята «Слобідського ярмарку».

Початок «Слобідського ярмарку» як 24, так і 25 вересня об 11-00.

Поспішайте, бо з`їдять усі варені раки та розкуплять бублики!

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути