chrome firefox opera safari iexplorer

Спеціальна святкова пропозиція від Київського музею-квартири Павла Тичини

Дата події:19 серпня 2013 о 10:00
Місце події:Музей-квартира Павла Тичини у Києві
Більше про подію:

На малій батьківщині Павла Тичини є ділянка землі, на якій давно, понад 100 років тому, батько поета посадив садок, яким користувалися усі пісківчани. У Павла Тичини в спогадах навіть описано як він, малим, допомагав батькові садити яблуньку. Як батько засумував, коли підвода якусь із щеп зачепила...

Тепер на цьому місті також росте сад. Через більш, ніж 100 років його посадили члени родини Тичин. І є у тому саду яблунька, плоди якої називають «райські яблучка». Коли ця яблунька цвіте — усе село милується її ніжно-рожевими квітами. І стає воістину зрозумілим слово «яблуневоцвітно».

А коли плоди достигають, то їх так багато, що варто поділитися з тими, хто має сентимент до Павла Тичини та його поезій.

Надходив Спас і у помешканні поета завжди пахло яблуками...

З 19 серпня 2013 року, від Спасівського свята, з 10.00 у Музеї-квартирі Павла Тичини буде діяти спеціальна пропозиція (про яку можна довідатися у музеї), за якою кожен з Вас може спробувати тих райських яблучок з саду, який зараз росте на землі, яка прийняла колись та вкорінила молоді яблуньки-щепи, які садив маленький Павлусь разом з своїм батьком — Григорієм Тимофійовичем.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі