chrome firefox opera safari iexplorer

Третій міжнародний фестиваль церковного дзвону «Диканські передзвони»

Дата події:1-2 вересня 2012 р.
Місце події:Свято-Троїцький храм села Великі Будища Диканського району та Свято-Миколаївський храм у Диканьках
Більше про подію:

У Полтавській єпархії УПЦ (МП) 1-2 вересня планується проведення Третього міжнародного фестивалю церковного дзвону «Диканські передзвони».

За повідомленням офіційного сайту УПЦ (МП), метою проведення Фестивалю є відродження старовинних традицій православного дзвону, долучення підростаючого покоління до історії і неминущих цінностей Православної Церкви, формування на полтавській землі умов для відродження канонічного дзвону, створення школи дзвонарів та сприяння в улаштуванні дзвіниць у храмах Полтавської єпархії.

Фестиваль традиційно проходитиме у два етапи: перша частина відбудеться 1 вересня при Свято-Троїцькому храмі села Великі Будища Диканського району, а основна частина фестивалю — 2 вересня при Свято-Миколаївському храмі Диканьки.

Організатори: Полтавська єпархія Української Православної Церкви, Диканська районна державна адміністрація, Фонд відродження пам'яті Марії Башкирцевої.

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі