chrome firefox opera safari iexplorer

Творча зустріч з Андрієм Нікітіним та презентація його книжки «ПРОВОЗГЛАШЕНИЕ ठ»

Дата події:04 липня 2013 о 17:00
Місце події:ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А, територія Національного заповідника «Софія Київська»
Більше про подію:

Кожен художник – філософ власного життя, кожен прагне висловитися й бути почутим. Для кожного дуже важливий діалог з оточуючим світом, з Всесвітом – особливо, коли починаєш свій шлях.

Молодий письменник, філософ, музикант Андрій Нікітін народився 28 квітня 1981 р. у Херсоні. З семи років він навчався гри на скрипці. У Херсонському музичному училищі займався також композицією (клас викладача Ю. В. Валерштейна). Релігійні пошуки приводять його до православ’я, а продовж наступних десяти років А. Нікітін поступово приходить до власної філософської позиції. Ця екзистенційна подія стала поштовхом до написання у 2011 р. книги «ПРОВОЗГЛАШЕНИЕ ठ», яку можна назвати квінтесенцією власного життєвого досвіду.

Книга, як зазначає автор, розрахована на читачів, які цікавляться питаннями філософії, психології, релігії й езотерики. А. Нікітін знайомить із своєю філософською системою, яка передбачає використання нового знаку-символу – ठ. Власне вся філософія виходить із усвідомлення цього символу. Система відтворює індивідуальний спосіб сприйняття навколишнього світу. Саме тому в книзі філософ попереджає своїх читачів: «Я не кажу: прийміть, прийміть, дотримуйтесь. Я кажу: знайдіть своє число, свій рахунок речам, знайдіть своє власне, вільне від впливу навіть цієї книги, бачення».

На зустрічі буде представлено кілька фортепіанних композицій та камерно-вокальних творів Андрія Нікітіна у виконанні автора.

Андрій Нікітін: «Життя філософа – це головне його слово. Істина в самому житті і, поза ним, розмова про істину – це те ж саме, що і розмова про картину, яку спалили, перш ніж вона була написана».

Вхід вільний.
Тел. для довідок: (044) 2784481.

Довідково

Андрій Нікітін (1981 р. нар.) – філософ, письменник, музикант, звукорежисер.

У 2000 р. закінчив Херсонське музичне училище по класу скрипки, займався композицією.

У 1997–2004 рр. співав в церковному хорі, регентував, викладав у недільній школі, проходив послух на криласі в монастирі.

У 2004 р. вступив до Санкт-Петербурзької Духовної Академії і Семінарії на регентське відділення.

У 2006 –2008 рр. навчався на кафедрі старовинної музики Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського.

У 2011 р. закінчив Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю «звукорежисура».

У 2012 р. вийшла з друку перша книга «ПРОВОЗГЛАШЕНИЕ ठ».

На даний момент працює над своєю другою книгою, є автором поетичних, прозових творів, пише музику до аудіо-візуальних проектів.

Творче кредо : «Розвиток належить досконалим».

Програма концерту:

1. «Краплі дощу» для фортепіано.
2. «Політ над горами» для фортепіано.
3. «Сокровенне кохання» для голосу та фортепіано.
4. «Хмарочоси» для фортепіано.
5. Sound-трек до незавершеної повісті «Новий маршрут» для фортепіано.
6. «Земля тягнеться до небес» для голосу та фортепіано.
7. «Світло далеких зірок» для фортепіано.
8. «Ти – вікно в небеса» для голосу та фортепіано.

Літературно-музичний проект «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» було започатковано у квітні минулого року.

Протягом 2012 р. у ньому взяли участь відомі діячі сучасного мистецтва: композитор Олександр Щетинський, баяніст та музичний критик Роман Юсипей, піаніст Олег Безбородько, музикознавець Ірина Тукова, співачка та етномузиколог Наталія Сербіна, бард Олеся Найдюк, філософ, президент фестивалю «Сходи до неба» Володимир Сімонов, дитячий народний хор «Зірниця», драматург Тетяна Киценко, київський театр «Відкритий погляд». Зустрічі супроводжувалися виставками документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України («Баян в українській музиці»), тематичними оглядами («Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ України») та ін.

Автор ідеї та керівник проекту – директор ЦДАМЛМ України Олена Кульчий, координатор програм – Юлія Бентя, завсектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів. Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України, Голова – Ольга Гінзбург.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути