chrome firefox opera safari iexplorer

Тичинівська шевченкіана — у відкритому доступі

Дата події:8-10 березня 2014 р.
Місце події:Музей-квартира П. Тичини у Києві (вул. Терещенківська, 5)
Більше про подію:

8 та 10 березня 2014 року в рамках проекту «До Тичининої книги доторкнуся» музей-квартира Павла Тичини представляє частину шевченкіани, представленої в меморіальній бібліотеці поета. Це також буде ще оним посліовним кроком на шляху створення умов реальної відкритості та доступності глядачесві музейної колекції.

Цього разу ми пропонуємо нашим відвдувачам в пристуності відповідального за збереження експонатів співробітника не лше через скло вітрини, а й особистим дотиком та огядом ознайомитися з рідкісники, укінальними книгами з розділу «Шевченкіана», які були в користуванні Павла Тичини.

Наголошуємо, що найдавніше видання на цій виставці датується 1862-м роком. Також ми предстваляємо унікальний альбом офортів Тараса Шевченка з колекції Василя Тарновського, виданий у 1891 році. До уваги відвідувачів та охочих долучитися до проекту чимало книг з поезіями Тараса Шевченка, виданих за кордоном, іноземними мовами.

Особливо цікавими є книги, видані вже у ХХ столітті, до виходу яких долучилися представники української наукової та мистецької елти, які були знищені сталінськими репресіями, а ї х доборок — забороненим на багато десятиліть.

Участь в цьому проекті можлива для усіх охочих в межах загальної музейної пропозиції.

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі