chrome firefox opera safari iexplorer

Тичинівська шевченкіана — у відкритому доступі

Дата події:8-10 березня 2014 р.
Місце події:Музей-квартира П. Тичини у Києві (вул. Терещенківська, 5)
Більше про подію:

8 та 10 березня 2014 року в рамках проекту «До Тичининої книги доторкнуся» музей-квартира Павла Тичини представляє частину шевченкіани, представленої в меморіальній бібліотеці поета. Це також буде ще оним посліовним кроком на шляху створення умов реальної відкритості та доступності глядачесві музейної колекції.

Цього разу ми пропонуємо нашим відвдувачам в пристуності відповідального за збереження експонатів співробітника не лше через скло вітрини, а й особистим дотиком та огядом ознайомитися з рідкісники, укінальними книгами з розділу «Шевченкіана», які були в користуванні Павла Тичини.

Наголошуємо, що найдавніше видання на цій виставці датується 1862-м роком. Також ми предстваляємо унікальний альбом офортів Тараса Шевченка з колекції Василя Тарновського, виданий у 1891 році. До уваги відвідувачів та охочих долучитися до проекту чимало книг з поезіями Тараса Шевченка, виданих за кордоном, іноземними мовами.

Особливо цікавими є книги, видані вже у ХХ столітті, до виходу яких долучилися представники української наукової та мистецької елти, які були знищені сталінськими репресіями, а ї х доборок — забороненим на багато десятиліть.

Участь в цьому проекті можлива для усіх охочих в межах загальної музейної пропозиції.

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути