chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві триває виставка польсько-українського художника-примітивіста Никифора Дровняка

Дата події:16 травня - 30 червня 2013
Місце події:Національний музей українського народного декоративного мистецтва
м.Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29
Більше про подію:

З 16 травня до 30 червня 2013 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва триватиме виставка творів видатного польсько-українського художника-примітивіста Никифора (Дровняка) з колекції Окружного музею у Новому Сончі (Польща). Про це інформує Польский інститут у Києві.

На виставці представлено 100 творів художника різних періодів і різної тематики, які виявляють яскраву самобутність і неординарність творчого стилю митця, що й здобули йому світову славу.

У своїх творчих пошуках Никифор дотримувався християнської філософії, тому біблійна тема – одна з провідних у його малярстві. Багатою є і його спадщина світської тематики – сотні картин, які розповідають про життя українських лемків та їхньої батьківщини – Лемківщини.

17 травня з 15:00 до 18:00 у Малому залі Будинку кіно, Саксаганського, 6, у рамках проекту, відбудеться показ фільму «Мій Никифор» режисера Кшиштофа Краузе та зустріч із режисером.

Джерело: culture.unian.net/

4 липня

Інші дати
Данило Демуцький 
1893 –  класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
 
Розгорнути
Юліан Панькевич 
1863 – український графік, релігійний живописець (іконостаси, картини «Ісус Христос», «Богородиця», «Сільська Мадонна»), автор єдиного портрета І. Франка, зробленого з натури, ілюстрацій до поетичної антології «Акорди», «Слова о полку Ігоревім», творів Г. Хоткевича, С. Руданського, Я. Щоголіва. Учитель М. Бойчука.
Розгорнути
Народився Петро Панч (Панченко)
український письменник, член групи «Плуг», ВАПЛІТЕ, ВУСПП. Автор книг: «Гомоніла Україна», «Син Таращанського полку», «Білий вовк», «Три копійки» та ін. Офіцер Армії УНР.
«Гомоніла Україна, Довго гомоніла, Довго, довго кров степами Текла-червоніла.» (Тарас Шевченко).
Розгорнути