chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві триває виставка польсько-українського художника-примітивіста Никифора Дровняка

Дата події:16 травня - 30 червня 2013
Місце події:Національний музей українського народного декоративного мистецтва
м.Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29
Більше про подію:

З 16 травня до 30 червня 2013 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва триватиме виставка творів видатного польсько-українського художника-примітивіста Никифора (Дровняка) з колекції Окружного музею у Новому Сончі (Польща). Про це інформує Польский інститут у Києві.

На виставці представлено 100 творів художника різних періодів і різної тематики, які виявляють яскраву самобутність і неординарність творчого стилю митця, що й здобули йому світову славу.

У своїх творчих пошуках Никифор дотримувався християнської філософії, тому біблійна тема – одна з провідних у його малярстві. Багатою є і його спадщина світської тематики – сотні картин, які розповідають про життя українських лемків та їхньої батьківщини – Лемківщини.

17 травня з 15:00 до 18:00 у Малому залі Будинку кіно, Саксаганського, 6, у рамках проекту, відбудеться показ фільму «Мій Никифор» режисера Кшиштофа Краузе та зустріч із режисером.

Джерело: culture.unian.net/

5 червня

Інші дати
Степан Сабадаш
1920 – український композитор, диригент, музикант, хормейстер. Пісні: «Очі волошкові», «Пісня з полонини», «Осінь» та ін.
Розгорнути
Володимир Підвисоцький
1857 –  фундатор української школи патофізіологів, ендокринолог, імунолог, мікробіолог. Автор версії про вірусну природу онкологічних захворювань.
Розгорнути
Народився Михайло Яловий (псевдонім – Юліян Шпол)
(1895, с.Дар-Надежда, нині - Харківська область – 1937), український поет, прозаїк, драматург. Автор збірки поезії «Верхи», роману «Золоті лисенята».
Земле моя, Сумом моїм заповитая, Теплоснажная, Стражданням закрижанена, В тобі – осталена – Дрижить Струна моя. (Михайло Яловий)
Розгорнути