chrome firefox opera safari iexplorer

Українсько-польський семінар «Пам’ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності»

Дата події:29 травня 2012 о 14:00
Місце події:Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9, корп. 9/10 )
Більше про подію:

29 травня 2012 року ГО «Український центр розвитку музейної справи» спільно з Польським інститутом у Києві запрошують музейників, етнологів, істориків та фольклористів України, а також всіх бажаючих стати учасниками семінару «Пам’ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності».

Семінар відбудеться з 14:00 до 16:00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9/10 (Музей книги і друкарства України на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).

Головною темою семінару є значення усної історії та першоджерел різних типів для історії повсякденності окремого регіону, потенціал усно-історичних досліджень для розвитку зв’язків музейних інституцій із місцевою громадою та шляхи перетворення музею в центр життя громади.

Зокрема, пропонується до ознайомлення польський досвід успішних дослідницьких та освітніх проектів, реалізованих громадами населених пунктів Польщі на базі музеїв. Лектор – Аліція Ванцеж-Ґлюза – презентує 30-річний досвід Осередку КАРТА у представленні суспільного руху задля збереження історичної пам’яті: створення незвичних архівів («Східний архів», «Архів опозиції»), порятунок цінних матеріалів («Швидка архівна допомога»), запис аудіо/відео-реакції свідків історії («Розповідна історія»).

Також і візуалізація методів («Аудіоісторія»), популяризація історії у публікаціях, на виставках та за посередництвом мультимедійних презентацій, порталів, блогів чи Цифрової бібліотеки.

Спілкування із гостями проходитиме у вільній атмосфері. Робочі мови – українська та польська, із забезпеченням послідовного перекладу.

Участь у роботі семінару є безкоштовною.

Компенсація витрат за проїзд та проживання учасників семінару з інших міст не передбачена.

Попередня реєстрація обов’язкова. Кінцевий термін реєстрації — 10:00, 29 травня 2012 року.

Контактні особи – Леся Гасиджак, Владислав Піоро
(044) 390-82-64, (066) 363-49-28, (097)058-65-50
E-mail: mail@prostir.museum

Додала Катерина Зоркіна 

17 липня

Інші дати
Микола Миклухо-Маклай
1846 – російський мандрівник українського походження, антрополог, етнограф, географ, гуманіст. Дослідник, що став «каарам-тамо» (людиною з Місяця) для багатьох тубільців і науковим авторитетом для освічених європейців.
Розгорнути
Народилася Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна)
(1849, м. Гадяч, Полтавська область – 1930), українська письменниця, драматург, перекладач, критик, публіцист, етнограф, фольклорист, журналіст, редактор, видавець, педагог. Мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.
“Українська течія – се було наше природне оточення... Щодо пісень українських, то не знаю, чи ще в якомусь панському домі співано їх так багато, як у нас”. (Олена Пчілка)
Розгорнути
Народився Філарет Колесса
(1871, с. Піщани, Львівська область - 1947) – українського композитора, фольклориста, літературознавця, основоположника українського етнографічного музикознавства.  
Розгорнути