chrome firefox opera safari iexplorer

Українсько-польський семінар «Пам’ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності»

Дата події:29 травня 2012 о 14:00
Місце події:Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9, корп. 9/10 )
Більше про подію:

29 травня 2012 року ГО «Український центр розвитку музейної справи» спільно з Польським інститутом у Києві запрошують музейників, етнологів, істориків та фольклористів України, а також всіх бажаючих стати учасниками семінару «Пам’ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності».

Семінар відбудеться з 14:00 до 16:00 за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 9, корп. 9/10 (Музей книги і друкарства України на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника).

Головною темою семінару є значення усної історії та першоджерел різних типів для історії повсякденності окремого регіону, потенціал усно-історичних досліджень для розвитку зв’язків музейних інституцій із місцевою громадою та шляхи перетворення музею в центр життя громади.

Зокрема, пропонується до ознайомлення польський досвід успішних дослідницьких та освітніх проектів, реалізованих громадами населених пунктів Польщі на базі музеїв. Лектор – Аліція Ванцеж-Ґлюза – презентує 30-річний досвід Осередку КАРТА у представленні суспільного руху задля збереження історичної пам’яті: створення незвичних архівів («Східний архів», «Архів опозиції»), порятунок цінних матеріалів («Швидка архівна допомога»), запис аудіо/відео-реакції свідків історії («Розповідна історія»).

Також і візуалізація методів («Аудіоісторія»), популяризація історії у публікаціях, на виставках та за посередництвом мультимедійних презентацій, порталів, блогів чи Цифрової бібліотеки.

Спілкування із гостями проходитиме у вільній атмосфері. Робочі мови – українська та польська, із забезпеченням послідовного перекладу.

Участь у роботі семінару є безкоштовною.

Компенсація витрат за проїзд та проживання учасників семінару з інших міст не передбачена.

Попередня реєстрація обов’язкова. Кінцевий термін реєстрації — 10:00, 29 травня 2012 року.

Контактні особи – Леся Гасиджак, Владислав Піоро
(044) 390-82-64, (066) 363-49-28, (097)058-65-50
E-mail: mail@prostir.museum

Додала Катерина Зоркіна 

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі