chrome firefox opera safari iexplorer

Урочиста академія УГКЦ з нагоди освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового

Дата події:18 серпня 2013 о 19:00
Місце події: Національний палац мистецтв «Україна»
Більше про подію:

УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ
з нагоди Освячення Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві
в рамках відзначення 1025-річчя Хрещення Руси-України

І. Вітальне слово Блаженнішого Святослава (Шевчука), Верховного Архієпископа Киїєво-Галицького, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви.

Патріарх починає: «Отче наш…» і його підхоплюють Державна академічна чоловіча капела імені Левка Ревуцького і всі присутні.

ІІ. Містерія
КИЇВСЬКА ЦЕРКВА: ЧАС-ПОДІЇ-ПОСТАТІ

Пролог: Сучасні вокзали і летовища. Тлуми людей. Гуркіт колес. Електронні табло.
Голос диктора: «До уваги прибулих на Всеукраїнську Прощу до Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві! Просимо підходити до інформаційного бюро!»

Дія: Образ машини часу. 21 епізод великої історії, реконструйованої сучасними сценічними засобами. Від святої миті воздвигнення Чесного Хреста на Київських кручах Апостолом Андреєм Первозванним до величавого освячення Патріаршого Собору Воскресіння Господнього у Києві – шлях Української Національної Церкви. Це історія Рідної Церкви, це наша історія, яку ми проживаємо ще раз у святковій атмосфері.
У кожному епізоді – поетичний сонет та музичний твір, як ілюстрація епохи.
Протягом дії артисти міняють буденний одяг на святковий. Серед людського тлуму завжди можна виділити постать заглиблену в Бога.

Кульмінація історична: «Нині Хрещається раба Божа Україна!» – виголошує Архангел з Небес. Йому вторить народ, стоячи на порозі нового життя, сповненого випробувань. Наче услід за Христом, Українська Церква крокує з народом крізь віки, військові звитяги, політичні поразки та перемоги, Голодомори, Гулаги, Чорнобилі – у майбутнє.

Фінал: Електронні екрани-табло перетворюються на Хрест, в якому небо і золото бань Патріаршого Собору. Всі актори-учасники Академії у святкових строях, зі свічками в руках збираються, як на Літургію. «Боже, Великий, Єдиний! Нам Україну храни!» – лунає під склепіннями щойно освяченого Собору.

Беруть участь:

  • Клиросний хор священників Львівської Архиєпархії УГКЦ
  • Ансамбль старовинної музики під орудою Костянтина Чечені
  • Ансамбль барочної музики «Хорея козацька»
  • Ансамбль української аутентичної музики «Божичі»
  • Муніципальний хор «Київ»
  • Академічна чоловіча хорова капела імені Левка Ревуцького
  • Сестри Тельнюк
  • Ніна Матвієнко
  • «Піккардійська терція»
  • Гурт «Скрябін»

Сценарій Сергія Проскурні і Тараса Бабенчука
Вірші Мар’яни Савки
Музика Івана Небесного
Мультимедія і дизайн Олексія Хорошка
Постановка Сергія Проскурні

Тривалість 95 хвилин.

27 червня

Інші дати
Владіслав Заремба 
1833 –  український композитор, піаніст і педагог. Автор пісень, фортепіанних п’єс (30 вокальних творів на слова Т. Шевченка), збірок музичної літератури для дітей, обробок українських народних пісень («Де ти бродиш, моя доле» та ін.).
Розгорнути
Народився Олександр Сердюк
(1900, с.Бзів Київська область  – 1988) - український актор театру та кіно, режисер, педагог. Найкращі ролі в українському репертуарі - Сава Чалий («Сава Чалий» І.Карпенко-Карий), Мокій («Мина Мазайло» М.Куліш), Командор («Камінний господар» Л.Українка), Богун, Кобза («Богдан Хмельницький, «Загибель ескадри» О.Корнійчука та ін. Зіграв у кінофільмах «Коліївщина», «Прометей», «Назар Стодоля», «Запорожець за Дунаєм», «Українські мелодії», «Доля Марини».  
«Хто хоче бути великим артистом, той не повинен бруднити себе» (Володимир Винниченко)
Розгорнути

Новини Дивитися всі