chrome firefox opera safari iexplorer

Вечір пам’яті Вячеслава Чорновола

Дата події:24 березня 2011 о 18:00
Місце події:Київ, вул. Гончара 33 (конференц-зала)
Більше про подію:

Спочатку рідна сестра Вячеслава Максимовича, Валентина Максимівна Плахотнюк проведе невеличку, але дуже цікаву та захоплюючу екскурсію в кабінеті-музеї В. Чорновола, під час якої розповість про молоді роки, навчання, часи заслання Вячеслава Максимовича, продемонструє архівні фото та унікальні друковані матеріали.

Після екскурсії відбудеться дискусія, під час якої кожен охочий зможе задати свої питання людям, які йшли разом по життю із В.Чорноволом.

На завершення вечору, відбудеться показ документально-художнього фільму «Той, що пробудив кам’яну державу» про Вячеслава Чорновола.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у Вечорі пам’яті та віддати шану видатному українцю, для якого Україна завжди була понад усе!

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути