chrome firefox opera safari iexplorer

VI Міжнародний джазовий фестиваль Alfa Jazz Fest-2016 (Львів)

Дата події:24-27 червня 2016 р.
Місце події:Львів
Більше про подію:

Фестиваль Alfa Jazz Fest-2016 вшосте збере найкращих джазових музикантів світу. Фестивальні події у світі зазвичай тривають понад тиждень.

Alfa Jazz Fest поступово збільшує тривалість фестивалю, і цього року замість традиційних трьох фестивальних днів концерти триватимуть чотири. На трьох сценах виступатимуть виконавці зі США, Великої Британії, Швеції, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Австрії, Франції, Італії, Австралії, Мексики, Куби, Домініканської Республіки та України.

Організатори фестивалю подбали, щоб насолодитися сучасною музикою змогли якомога більше шанувальників джазу. Цього року збільшено територію пікнікових фан-зон, а також задія­ли стадіон у Парку культури. У парку буде встановлено Лео Карусель на 68 місць — двоповерхову конструкцію у ретро-стилі початку ХХ століття з унікальними пейзажами Львова. Окрім того, на стадіоні в Парку культури буде встановлено великий світлодіодний екран — з відео- та аудіотрансляцією концертів головної сцени. А на випадок дощу буде встановлено спеціа­льне накриття.

Одне з найвпливовіших британських видань The Guardian включило Alfa Jazz Fest до переліку найкращих європейських фестивалів. “Ми пишаємося, що Alfa Jazz Fest стоїть поруч із музичними фестивалями світового класу і відповідає рівню очікувань світових зірок та міжнародної публіки”, — сказала виконавчий директор фестивалю Наталія Горбачевська.

— Чим незвичним цього року здивуєте публіку?

— На відкритті фестивалю 24 червня відомий піаніст Вадим Неселовський зі США, який народився в Україні, та львівський Академічний молодіжний симфонічний оркестр “INSO-Львів” презентують унікальну авторську програму, — сказала Наталія Горбачевська. — 27 червня разом із піаністом з Нідерландів Міхіелем Бортслапом виступить український бенд, який сформувався спеціально для цього проекту. Унікальною нагодою для українських музикантів стане “воркшоп” відомого американського піаніста Майкла Абене.

— Кого зі світових знаменитостей очікуєте на фестивалі?

— Це, зокрема, американський джазовий гітарист Пет Метіні, джазовий піаніст і трубач, десятиразовий володар премії “Греммі” Артуро Сандоваль, відома джазова вокалістка Дайн Рівз, шведський контрабасист Ларс Даніельссон та його група, володар премії “Греммі” Мішель Каміло.

Щодня у Парку культури відбуватимуться безкоштовні джазові кінопокази. Шедеври своєї колекції представить відомий колекціонер джазових кіно- та відеоматеріалів Леонід Гольд­штейн.

У рамках Alfa Jazz Fest-2016 вдруге відбудеться фестиваль вуличних музикантів, який збере молодих талановитих учасників з усієї України. Музиканти представлять власну музичну творчість у стилях джаз, рок, інді, поп на відкритих майданчиках у центрі Львова. Для найкращих виконавців фестиваль підготував спеціальний приз — сертифікат на музичне обладнання на суму 25 тисяч гривень. Кому з молодих виконавців віддадуть цей сертифікат, визначить вулична аудиторія — смс-голосуванням.

20 травня

Інші дати
20 травня відзначають:
День банківських працівників України. Всесвітній день метрології. Всесвітній день травматолога.
Розгорнути
Народився Петро Скунць
(1942, с. Міжгір'я  Закарпатської обл. - 2007) - український поет, перекладач. Автор збірок "Сонце в росі", "Погляд", "ВЕрховинська пісня", "Полюси Землі", "На границі епох", "Один" та ін.
Розгорнути
Народився Микола Мурашко
(1844, м. Глухів, Сумська область - 1909) — український художник і педагог. В 1875 році заснував приватну художню школу, яка увійшла в історію під назвою Київської рисувальної школи.
Розгорнути
Народився Олександр Мишуга
(1853, с.Новий Витків, Львівська область - 1922) – український оперний співак, педагог.
Розгорнути
Народився Борис Мартос
(1879, смт. Градизьк, Полтавська область - 1977) — визначний український громадський і політичний діяч, кооператор і педагог. Голова Ради Міністрів УНР (1919).
«Як іскра ще в тобі горить І згаснути не вспіла – Гори! Життя – єдина мить Для смерті ж – вічність ціла.» (Олександр Олесь)
Розгорнути