chrome firefox opera safari iexplorer

Відкриття «Головної Резиденції Святого Миколая» на «Мамаєвій Слободі»

Дата події:08 грудня 2012 о 11:00
Місце події:Мамаэва Слобода (Київ, вул. М. Донця,2)
Більше про подію:

Козацька Спадкова Духовна Республіка на «Мамаєвій Слободі» має гонор оголосити, що 8 грудня 2012 року, об 11-00, вже вчетверте, офіційно буде відкрита «Головна Резиденція Святого Миколая».

Ця урочиста мить відбудеться після того, як почесні гості та козаки з «Мамаєвої Слободи» підпишуть зі Святим Миколаєм «Глейт» (охоронну грамоту) щодо продовження діяльності «Головної Резиденції Святого Миколая» на «Мамаєвій Слободі» та оборони його добрих справ впродовж всього наступного 2013 року.

Сучасне українське козацтво чотири роки тому – в 2009 році – запропонувало українській громаді новий еталон свята Миколая. Наш український Святий Миколай має всі ознаки українця, бо ж одягнений у священичі ризи та у підбитий бобровим хутром шляхетський кунтуш. На голові має гетьманську шапку. Але крім зовнішніх ознак він ще добра, щира, привітна людина, котра, на відміну від його англо-саксонських та російських аналогів (Санта Клаус, Дєд Мороз), не махає крючковатою палицею (посохом), йдучи по лісу, а цілком у цивілізованій гостинній атмосфері традиційної Наддніпрянської хати, оздобленої рушниками, божниками та іншим хатнім начинням, виконує на старосвітській лірі канти 17-18 століття. Разом із дітьми, аби ті не були лінивими чистоплюями, випікає в печі справжні печатні пряники – медівники, або ж як їх всі називають «Миколайчики». Наш український Миколай направду духовна особа, бо ж привчає дітей бути мудрими, добрими, співчутливими.

Дуже важливим є й те, що його добрі, гарні справи та починання «взяті під охорону» та пильний нагляд українских козаків, адже «добро має бути з кулаками». Воїн – козак завжди був носієм всього правдиво українського, цебто лицарського.

Сподіваємось, що цей новий підхід, а насправді повернення до дідівських традицій святкування дня Святого Миколая, здобуде підтримку на всіх теренах козацької України від синього Дону й до Карпатських гір.

Додатково за попереднім замовленням діти зможуть навчитися у господині випікати печатні медові пряники «Миколайчики» в печі однієї з козацьких хат, а також матимуть нагоду:

  • навчитися ліпленню вареників;
  • власними руками виготовити медові свічки із вощини;
  • зробити стародавній оберіг – ляльку-мотанку;
  • відвідати уроки народознавства на тему: «Життя і побут українців в козацьку добу»;
  • а також покататись верхи на козацьких конях, постріляти з лука та взяти участь у квесті «У пошуках козацьких скарбів» на «Мамаєвій Слободі», відвідати «Казкову хатину» та взяти особисту участь у матеріалізації однієї з українських народних казок або ж просто помандрувати стежками козацького селища, де на обійстях садиб живе багато домашніх тварин.

Хочемо звернути увагу не тільки дітей, але й дорослих, що цього року на Слободі квочка висиділа цілий виводок курчат – аж одинадцять. Наші вівці окотились та привели троє ягнят: два баранчики та одну ягничку. Дві чорних льохи Миргородської породи опоросились, тож маємо зараз п`ятнадцятеро рябих, чорних та сірих поросят. Коні привели двох лошат. Кролі, які бігають по всій території Слободи, привели більше тридцяти кроленят. І нарешті, наша чорна коза Зірка (має таку назву бо в неї біла пляма на лобі) окотилась, і тепер у нас є біле козеня з чорними копитцями на ймення Квіточка… Про гусей і качок ми нічого не кажемо, бо вони тільки в наступному році, а саме весною, приведуть гусенят та каченят.

Для батьків, які приведуть своїх діток самостійно, повідомляємо, що вони зможуть відвідати Резиденцію в порядку «живої черги»! Для організованих груп обов`язкове попереднє замовлення.

Завітати до «Головної Резиденції Святого Миколая», а також замовити та відвідати майстер-класи можна з 08 грудня 2012 року по 30 грудня 2012 року з 10:00 до 17:00.

Попередньо домовитись про проведення майстер-класів або ж придбати печатний медовий пряник – "миколайчик» можна за тел.: 361-98-48; 093-043-02-77, 093-731-58-68, 063-872-78-31.

Оскільки серед дорослих є чимало неслухів, котрі порушують трудову дисципліну, перевищують швидкість на дорозі, не допомагають дружині по господарству, не ходять на вибори, нехтуючи своїм громадянським обов`язком, то для таких добродіїв у нас є гарна козацька різка. Згодьтесь, оскільки дорослі, це ті ж самі діти, то для Ваших колективів ми можемо організувати колоритну передноворічну вечірку в «Шинку — коса над чаркою», аби Ви отримали невелику пригоду та зізнались своїм друзям про свої недоліки, маленькі гріхи, а відтак під регіт друзів та знайомих отримали від козаків різкою по дупі або ж в нагороду за гарну поведінку впродовж року – печатний медовий пряник від самого Миколая.

Давайте дарувати один одному позитивні емоції та відроджувати дідівські традиції козацького краю!

28 травня

Інші дати
Народився Максиміліан Волошин (Кирієнко-Волошин)
(1877, м. Київ – 1932), російський поет і художник українського походження, перекладач. Представник символізму і акмеїзму, в поезії та малярстві відобразив історію та природу Криму.
Припаду я к острым щебням, к серым срывам размытых гор, Причащусь я горькой соли задыхающейся волны, Обовью я чобром, мятой и полынью седой чело. Здравствуй, ты, в весне распятый, мой торжественный Коктебель! (Максиміліан Волошин).
Розгорнути