chrome firefox opera safari iexplorer

Відкриття тематичної виставки «Молода гвардія»

Дата події:07 лютого 2013 о 12:00
Місце події: Київський міський будинок вчителя
Більше про подію:

У Київському міському будинку вчителя 7 лютого 2013 року о 12:00 (конференц-зал, к. 207) за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Молода гвардія» відбудеться урочисте відкриття тематичної виставки, присвяченої створенню та діяльності підпільної молодіжної організації, яка діяла в період Великої Вітчизняної війни під час окупації міста Краснодон Луганської області фашистськими загарбниками (1942—1943 рр.).

Метою виставки є вшанування подвигу героїв краснодонського підпілля, які віддали своє молоде життя за визволення Батьківщини. Наймолодшому з них було 14 років, а найстаршому – майже 20-ть.

На виставці будуть представлені матеріали з архіву Краснодонського обласного ордену Дружби народів і музею «Молода гвардія», які прокриють завісу про шкільні та юнацькі роки майбутніх молодогвардійців, створення і бойову діяльність підпільної організації.

Також не омине нашої уваги трагічні події січня 1943 року, коли у шурф шахти №5 (глибиною 53 м) було скинуто 71 учасника краснодонського підпілля.

Підтвердженням героїчного подвигу молодогвардійців є відзначення на державному рівні у вересні 2012 року 70-річчя підпільної молодіжної організації «Молода гвардія». У листопаді 2011 року Верховна Рада України прийняла Постанову про відзначення цієї дати. До ювілею підпільної молодіжної організації було створено нову експозицію Краснодонського обласного музею «Молода гвардія», відновлено пам’ятники міста Краснодону, які пов’язані з історією підпілля. На ювілейних заходах була присутня молодь із багатьох міст України, Росії, Білорусії, Молдови.

Подвиг «Молодої гвардії» назавжди буде яскравим прикладом для патріотичного виховання багатьох поколінь – це головний лейтмотив даної виставки, яка працюватиме у Київському міському будинку вчителя до 17 лютого 2013 року з 10:00 по 17:00.

Довідки за телефоном:
230 92 51 – Зубченко Вікторія Василівна

29 червня

Інші дати
Міжнародний день тропіків
На тропічні регіони припадає 40% всієї території світу, приблизно 80% біологічних видів планети, значна частина її мов і культур. У тропіках проживають більше 800 мільйонів чоловік. І хоча тропічні країни досягли значного прогресу, вони, як і раніше, стикаються з різноманітними проблемами.
Розгорнути
Народився Іван Черняховський
(1906, м. Умань, Черкаська область – 1945) – радянський військовий діяч, генерал армії. Командуючий військами 3-го Білоруського фронту.  
Розгорнути
Народився Тадей Маєрський
(1888, м.Львів – 1963) – український композитор, піаніст, педагог. Автор симфонічних, камерно-інструментальних, вокальних творів, музики до вистав.  
Розгорнути
1945 – підписання Договору між СРСР та Чехословаччиною про входження Закарпатської України до складу УРСР
Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.  
Ні, цей народ із крові і землі Я не віддам нікому і нізащо! Він мій, він я, він – світ в моїм чолі, Тому життя його і ймення не пропащі. (Микола Вінграновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі