chrome firefox opera safari iexplorer

Мінкульт вимагає заборонити показ в України російського телесеріалу «Біла гвардія»

25 квітня 2012 о 11:28

Український Мінкульт попросив заборонити демонстрацію на території України російського телесеріалу «Біла гвардія». З відповідним запитом до голови відомства Михайла Кулиняка звернувся лідер партії "За Україну!"В'ячеслав Кириленко.

Дія картини розгортається в 1918 році в Києві, коли після відходу німців і зречення від влади гетьмана Павла Скоропадського, місто захоплюють війська Симона Петлюри.

На думку політика, фільм розпалює міжнаціональну ворожнечу й спотворює зміст романуМихайла Булгакова, екранізацією якого він є (в основу сценарію картини лягли кілька творів письменника: роман «Біла гвардія», п'єса «Дні Турбіних» і оповідання «Я вбив») .

Кириленко підкреслив, що автори телесеріалу «навмисне зобразили українців, які боролися за свою незалежність, неосвіченими, жорстокими, цинічними шовіністами, садистами й антисемітами».

Нагадаємо, восьмисерійний серіал зняв режисер Сергій Снєжкін. Авторами сценарію виступили письменники-фантасти Марина і Сергій Дяченки (які адаптували також для екранізації «Залюднений острів» братів Стругацьких).

Зйомки серіалу впродовж півроку йшли в Петербурзі, Києві та Виборзі. Прем'єра на телеканалі «Росія» відбулася в березні цього року. Український телеканал «Інтер», посилаючись на попередні домовленості з російськими партнерами, також проанонсував показ серіалу на найближчий час.

Сценарій серіалу неодноразово критикували експерти та українські ЗМІ. Крім маси історичних «ляпів» кінокритики Й журналісти відзначають спотворення духу твору через те, що українці показані з різко негативної точки зору, а не іронічної, як у Булгакова.

Деякі експерти називають не випадковим наплив російських фільмів, які викликають скандали й протести в Україні.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути