chrome firefox opera safari iexplorer

Відкриття виставки «Несподіваний Шевченко»

Дата події:01 березня 2013 о 13:00
Місце події:Національний музей Тараса Шевченка, бул. Тараса Шевченка, 12
Більше про подію:

Тарас Шевченко уже, здавалось би, добре знаний, постане перед вами з маловідомого, але не менш цікавого боку.

Експонуватимуться живописні твори, графіка, іконопис із колекції музею, а саме: автопортрети художника, твори його сучасників, де постає образ молодого учня Академії мистецтв; інтерпретації знакових живописців кінця ХХ – поч. ХХІ ст., зокрема, В. Франчука, І. Марчука, В. Гонтарова та інших.

Проект відбуватиметься у форматі культурологічної акції «Щеплення від стереотипів», ініційованої Національним музеєм Тараса Шевченка до 200-ліття від дня народження поета-художника за участі Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

plakat

За інформацією Національного музею Т. Шевченка

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі