chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Анатолія Мельника «Чотири погляди поза часом. Мамайчуки»

Дата події:28 вересня-28 жовтня 2012 р.
Місце події:Національний художній музей України ( м. Київ, вул. М. Грушевського, 6)
Більше про подію:

Герої картин Мамайчуки – це сьогоднішні українці, нащадки відомого козака Мамая; без прикрас, як їх відчуває автор. Вони постали перед потужними соціальними проблемами та деформаціями. Але незважаючи ні на що, Мамайчуки не втрачають любові до життя.

«Це іронія до певних типажів українців та суспільних ситуацій, в які вони потрапляють. Але мені здається, я маю на неї право як українець та як громадянин. Врешті-решт, питання корупції, нещирості, зради, життя не за законом є вічними та властиві усім суспільствам в усі часи», – говорить Анатолій Мельник.

Автор звернувся до образу «Козака Мамая», адже цей лицар барокової доби уособлює риси української вдачі, бачення народом самого себе, коли героїзація та поетичність поєдналися з гумором та самоіронією.

Змова.Серія Мамайчуки

Виставка «Чотири погляди поза часом. Мамайчуки» пройде з 28 вересня по 28 жовтня 2012 року у Національному художньому музеї України, за адресою: м. Київ, вул. М. Грушевського, 6.

Порозуміння. Серія Мамайчуки

Графік роботи музею: середа, четвер, неділя — 10:00-18:00, п’ятниця — 12:00-20:00, субота — 11:00-19:00, вихідні дні: понеділок, вівторок.

Довідка

Анатолій Мельник — член-кореспондент Національної академії мистецтв України, народний художник України, член Національної спілки художників України. 12 років до квітня 2012р очолював Національний художній музей України.

Контактна особа:
Ольга Сухина
093 226 34 10, 050 359 33 45, 044 278 48 95
o.suhina@krasni.com.ua

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі