chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка Анни Надуди «ПЛАНКТОН»

Дата події:6-19 квітня 2012 р.
Місце події:Мистецький простір 365 (Київ, вул. костянтинівська 63/12 вхід з двору)
Більше про подію:

Планктон (грец. πλανκτον — блукаючі) — різнорідні, в основному дрібні організми, що вільно дрейфують у товщі води і не здатні чинити опір течії. 

Вікіпедія

Чи вибираємо ми траєкторію свого руху, чи замислюємося про це, взагалі, протягом життя ... Звичайно ж, у багатьох культурах це є одним з передсмертних ритуалів, коли людина, озираючись назад, усвідомлює все своє життя в цілому. Але чи достатньо цього усвідомлення, коли змінити вже нічого не можна ... Подібні ритуали свідчать про те, що система даного суспільства передбачає несвідомий рух окремого індивідуума, в потоці подібних йому особин.

Чи справді ми вибираємо, ким нам бути, що робити, чого хотіти... чи вибираємо ми країну в якій жити, екологію навколишнього простору, соціальну систему ... Ілюзія постійного вибору, який ми здійснюємо кожну хвилину створює структурну напругу як в соціальній, економічній і політичних системах, так і у свідомості кожної окремої людини. Саме ця напруга забезпечує постійний процес виробництва і споживання. Нескінченні потоки паперу, котрі щодня використовуються для документування, підписів та штампів свідчать про перманентне знищення лісів. Спостереження не міняє реальність, але актуалізує її.

... Чи знало дерево що перетворитися на кілька мішків перемеленого паперу ...

Анна Надуда

... Автор стверджує, то ідея цієї виставки не є ні соціальним протестом, ні критичною оцінкою, і навіть не спробою усвідомити тонкі концепції масової свідомості ...

Можливо, автор просто вдається до естетичного спостереження процесів або ж їх окремих елементів. Маси перемеленого паперу виливаються на полотна як абстрактний живопис або ж знову стають рослинами — дивними біоморфними структурами.

Внутрішній спостерігач

Відкриття виставки 6 квітня о 19:00.

9 травня

Інші дати
Роман Андріяшик
1933 – український письменник, журналіст, лауреат Шевченківської премії за роман про Ю. Федьковича «Сторонець».
Розгорнути
День Перемоги
Пам’ять серця… Пам’ять сивини… Пам’ять тих, що не прийшли з війни. Пам’ять – наче квіти на броні… Сонце усміхається мені. (Микола Сингаївський)
Розгорнути
Народився Володимир Гнатюк
(1871, с.Велеснів, Тернопільська область - 1926) – український фольклорист, етнограф, мовознавець, літературознавець. Започаткував систематизоване видання фольклорних та етнографічних матеріалів («Галицько-руські анекдоти», «Галицько-руські народні легенди», «Коломийки», «Колядки та щедрівки».
Розгорнути