chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка художнього скла Володимира Затинайка

Дата події:2-13 грудня 2011 р.
Місце події:НЦНК "Музей Iвана Гончара" ( Київ, вул. Iвана Мазепи, 29)
Більше про подію:

Виставка, яка відкривається в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» висвітлює творчий доробок художника, який зробив великий внесок в українське декоративно-прикладне мистецтво і зокрема в київську школу художнього скла.

Володимир Тихонович Затинайко – член Національної спілки художників України (1972 р.), художник першої категорії, учасник багатьох виставок декоративно-прикладного мистецтва, а також промислових виставок в Україні, Росії та в інших країнах зарубіжжя.

Народився Володимир Тихонович Затинайко 16 жовтня 1937 року, в Росії (місто Кашин Тверська область) в багатодітній родині. Діди-прадіди були козацького роду – запорізькі козаки, які були на службі у Івана Мазепи в Батурині. Після закінчення семирічної школи майбутній художник вступив до Одеського державного театрального художньо-технічного училища, далі продовжує навчання в Ленінградському вищому художньо-промисловому училищі ім. В.І. Мухіної за спеціальністю художня обробка скла. Отримавши диплом, Володимир Затинайко був направлений на роботу на Київський завод художнього скла, де пропрацював 30 років провідним художником. Виготовлення творів зі скла в умовах заводу можливе лише в співдружності художників, технологів і майстрів-виконавців. Однак без художника, який уособлює творчий початок, не було б мистецтва, тобто вищого духовного прояву людської діяльності.

Скло – багатющий, об’ємний, емоційно-образний матеріал, через який можна висловити своїми специфічними засобами всю гаму почуттів. Цьому сприяють і назви робіт: композиції «Мелодії», «Радість», «Дощик», «Чумаки», декоративна ваза «Троянди» та інші.

Твори митця оригінальні, прості, модерні і, водночас національні за своєю архітектонікою та емоційністю. Вони відрізняються своєю декоративністю, витонченістю форми і гармонійним підбором кольорів. Пошук оптимального варіанту побутових скляних виробів, зручних для споживання та для виробництва одночасно, є важливим елементом в творчості художника.

Запрошуємо всіх бажаючих на виставку на якій будуть представлені роботи художника з фондів Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національного музею історії України, Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та роботи з власної колекції художника.

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка діятиме з 2 грудня до 13 грудня 2011 року щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяцяз 10:00 до 17:30

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих — 15 грн., для дітей та пенсіонерів — 3 грн.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі