chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка: Сергій Прінь «Таке неодновимірне буття…»

Дата події:7 – 25 лютого 2017
Місце події:Галерея «АВС-арт» (Андріївський узвіз, 2-Б, м. Київ, 04070 Тел.: +380 (44) 425 90 90)
Більше про подію:

Ювілейна персональна виставка Сергія Пріня в галереї «АВС-арт» представляє роботи, створені майстром за останній рік. Яскраво-емоційний, психологічний і філософський світ живопису й левкасів художника створює особливий простір, населений непересічними образами, що не лишать глядача байдужим і не надаються до однозначного потлумачення.

Визначальна риса С.Пріня – його послідовне (за деякими винятками) ігнорування таких жанрів, як пейзаж, портрет, натюрморт. Більшість творів майстра – сюжетні композиції, що мають своєю змістовою серцевиною своєрідне віддзеркалення нашого не вельми радісного сьогодення. Це власний казковий світ, де неживі предмети наділені емоціями, здатні відчувати красу й потворність, сприймати чужий біль як власний. На окремих полотнах автор може бути іронічним, навіть в’їдливо-саркастичним: свідомо зіставляючи цінності вічні з удаваними, мистець мовби запрошує глядача до діалогу, дискусії, змушує задуматися над тим, як живемо й куди йдемо.

Поруч із темами міста, музики, світу «задзеркалля», втілених у формі своєрідних живописних казок-притч, у доробку художника значне місце посідає тематика релігійна. Звернення до біблійних і євангельських сюжетів – зовсім не данина моді. Живописні полотна-«ікони» в класичному розумінні цього терміна стали логічним продовженням центральної лінії творчості С.Пріня, котру можна визначити як філософське осмислення буття людини на землі, таких одвічних і неодновимірних понять, як мить і безкінечність, добро і зло, радість і горе, любов і ненависть. Кожен твір цієї тематики сам автор називає вільною копією певного традиційного іконописного сюжету. І робиться це для того, аби канонічно-строгий сюжет наповнити новим змістовим контекстом.

«Гідність художника – вміння бачити, нагороджувати казковою стороною будь-яку пересічну річ. Я намагаюся пустити персонажів у вільне плавання в закупореному акваріумі або безповітряній атмосфері застряглого на півдорозі ліфта. Рух як такий, безглузде кружляння-плавання і є головний сюжет цих картин. Мислення тут демонстративно антиісторичне: замість рухів до мети – самоусвідомлене обертання на місці, замість зв’язного сюжету – сценки, змонтовані за принципом циркового параду-алле», – Сергій Прінь.

Про автора

Народився 1962 року в Донецьку. Закінчив Донецьке художнє училище (1990), Харківський художньо-промисловий інститут за спеціальністю «Монументально-декоративне мистецтво» (1996). Із 2000 року – член НСХУ. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок із 1988 року. Живе і працює в Києві.

Відкриття виставки – 7 лютого о 18 годині.

Виставка працює 7 – 25 лютого 2017 з 12:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 425 90 90. E-mail: avs_art@i.ua. Сайт: www.avsart.com.ua.

Сторінка у Фейсбуці: www.facebook.com/avsart.gallery

5 січня

Інші дати
Народився Василь Верховинець (Костів)
(1880, Старий Мізунь Івано-Франківської області - 1938) - український композитор, диригент і хореограф, перший теоретик українського народного танцю.
«Пам’ятайте, що за нашою чудовою піснею перше слово належить нашому народному танцю. Коли ми полюбимо сестру-пісню, то полюбимо і її брата – танець» (Василь Верховинець)
Розгорнути
Народився Микола Шудря
(1935 с. Веселий Поділ Полтавської обл. - 2012) - український письменник, сценарист, публіцист, літературознавець. Лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка.
Розгорнути