До Дня української мови і писемності в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини в м. Києві розгорнута виставка книг з меморіальної бібліотеки Павла Тичини, які були заборонені радянською цензурою.
До уваги відвідувачів книги С. Смаль-Стоцького «Граматика української мови» (Львів, 1928), репресованого дослідника Є.Тимченка «Курс історії українського язика» (Харків, 1927), О.Шахматова і А.Кримського «Нариси з історії української мови» (Київ, 1922), репресованого дослідника О.Синявського «Норми української літературної мови» (Харків, 1031), репресованої дослідниці О.Курило «Уваги до сучасної української літературної мови» (Київ, 1925) та інші книги (усього — 20 книг).
Нагадаємо, що бібліотека, зосереджена в меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини, збиралася поетом після Другох світової війни і присутність цих книг свідчить про те, що Тичина через букіністів шукав і знаходив можливості придбати та користуватися книгами, перебування яких у бібліотеці вже були надзвичайно небезпечними для їх власника.
Опісля виставки ми вмістимо статтю про написи на полях книг, помітки, підкреслення в тексті рукою Павла Тичини, що дасть можливість кожному зрозуміти істинну позицію Поета в ті нелегкі для українсько інтелігенції часи.
Виставка почне діяти 10 листопада 2013 року і триватиме до кінця місяця.
Щосуботи усі бажаючі можуть не просто глянути виставку, а й подивитися, почитати ці книги. Про умови користування книгами Ви можете довідатися за телефоном 234-43-27.