chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Зір затриманий в долонях»

Дата події:05- 20 грудня 2010 р.
Місце події:м. Львів, Львівський палац мистецтв (вул. Коперніка 17)
Більше про подію:

Мета виставки – показати візуально світ очима незрячих. Під час виставки також відбудеться перегляд фільму та аукціон з продажу творів незрячих художників під назвою – «Подаруй дитині казку».

Авторами робіт є 40 незрячих людей з цілої України, більшість з них – діти. Ідея проекту належить засновнику Молодіжної мистецької фундації «Берег Батьківщини» Христині Береговській.

«Ми дали нашим митцям люмінесцентні фарби з полотном. Тема їх творів – „Як я відчуваю красу світу“. Вони бачать декорацію світу через почуття. Їхні картини – це імпульси мрій, фантазій і переживань. Вони сповненні потужною силою Духа й енергії. Наша мета – вкотре в Україні показати таланти людей позбавлених зору. Ми влаштовуємо аукціони з виручених коштів придбаємо казки написані шрифтом Брайля для інтернату дітей позбавлених зору з Кіровограда. З проханням посприяти у купівлі книг, до нас звернулась директор інтернату», – пояснила Х. Береговська.

Процес малювання картин художниками відзнятий на відео з доданим інтерв’ю. Під час відкриття виставки також відбудеться презентація фільму – «Історія створення виставки».

Відповідно до концепції виставки, її огляд відбуватиметься у темному просторі, біля кожної картини буде поставлений прожектор, який пускатиме сніп ультрафіолетових променів локально на картину. Під дією штучного освітлення фарби дають «ефект сяйва». Після експонування у Львові, виставку буде презентовано у Посольствах України у світі.

Джерело: zaxid.net

28 червня

Інші дати
Народилася Галина Вігурська
(1909, с. Юлинці Вінницької обл. - 1990) -  українська письменниця. Перекладала з білоруської, польської, російської мов (твори Якуба Коласа, В. Бикова, П. Бровки).
Розгорнути
Народився Андрій Роміцин
(1909, с. Труфанівська, Росія - 1990) -  український кінознавець. Кандидат мистецтвознавства. Твори: "Кіно і сучасність", "Мистецтво екрана", "Життя та герої екрана".
Розгорнути
27 — 28 червня 1663 р. – Чорна рада у Ніжині
загальна козацька рада, яка збиралася для вирішення стратегічних птань, коли між старшинами не було одностайності. Рада була скликана для обрання гетьмана Лівобережної України. В 1663 році після зречення Юрія Хмельницького в Україні розпочався період громадянської війни ( «Руїна»). Чорна рада 1663 року обрала гетьманом Івана Брюховецького. Участь у Чорній раді брали не тільки козаки,  але селяни і міщани – «чернь», які також мали право голосу.  
Тече вода в синє море, Та не витікає, Шука козак свою долю, А долі немає. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Битва під Берестечком (28 червня – 10 липня 1651)
найбільший бій Хмельниччини, який вібувся між Військом Запорізьким під командуванням Богдана Хмельницького спільно з союзним йому кримськотатарським військом та армією Речі Посополитої.
Розгорнути

Новини Дивитися всі