chrome firefox opera safari iexplorer

Виставка «Зір затриманий в долонях»

Дата події:05- 20 грудня 2010 р.
Місце події:м. Львів, Львівський палац мистецтв (вул. Коперніка 17)
Більше про подію:

Мета виставки – показати візуально світ очима незрячих. Під час виставки також відбудеться перегляд фільму та аукціон з продажу творів незрячих художників під назвою – «Подаруй дитині казку».

Авторами робіт є 40 незрячих людей з цілої України, більшість з них – діти. Ідея проекту належить засновнику Молодіжної мистецької фундації «Берег Батьківщини» Христині Береговській.

«Ми дали нашим митцям люмінесцентні фарби з полотном. Тема їх творів – „Як я відчуваю красу світу“. Вони бачать декорацію світу через почуття. Їхні картини – це імпульси мрій, фантазій і переживань. Вони сповненні потужною силою Духа й енергії. Наша мета – вкотре в Україні показати таланти людей позбавлених зору. Ми влаштовуємо аукціони з виручених коштів придбаємо казки написані шрифтом Брайля для інтернату дітей позбавлених зору з Кіровограда. З проханням посприяти у купівлі книг, до нас звернулась директор інтернату», – пояснила Х. Береговська.

Процес малювання картин художниками відзнятий на відео з доданим інтерв’ю. Під час відкриття виставки також відбудеться презентація фільму – «Історія створення виставки».

Відповідно до концепції виставки, її огляд відбуватиметься у темному просторі, біля кожної картини буде поставлений прожектор, який пускатиме сніп ультрафіолетових променів локально на картину. Під дією штучного освітлення фарби дають «ефект сяйва». Після експонування у Львові, виставку буде презентовано у Посольствах України у світі.

Джерело: zaxid.net

1 жовтня

Інші дати
Адріан Кащенко
1858 –  український письменник. Автор історичних оповідань, повістей і романів («Під Корсунем», «На руїнах Січі» та ін.).
Розгорнути
День ветерана
З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, щорічно з 2004 року відзначається національний український «День ветерана».
Розгорнути
Міжнародний день музики
Заснований 1 жовтня 1975 року за рішенням ЮНЕСКО. Одним із ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.
Розгорнути
Народився Валер’ян Поліщук
(1897 – 1937), український письменник, поет, літературний критик, яскравий представник розстріляного Відродження.
«Рости, рости нове покоління, клич за собою друге, ставайте одне одному на плечі й ідіть головою в віки, а я старою розсохою буду під вами, невідомий, розпилений, буду підпирати вас зо всім корінням моїм і ваших предків... Як радісно!»
Розгорнути
Народився Володимир Горовиць
(1903 - 1989) — видатний піаніст ХХ століття, «король королів піанізму».
Розгорнути