chrome firefox opera safari iexplorer

Змагання з «Української національної боротьби на поясах» за кубок «Братина характерника Мамая»

Дата події:28 червня 2011 о 14:00
Місце події:Київ, "Мамаєва Слобода" (вул. Михайла Донця, 2)
Більше про подію:

«Братина характерника Мамая» виготовлена народним майстром-різб`яром із міста Умань – Володимиром Швецем. Братина – чаша для пиття на козацькій учті чи бенкеті з нагоди завершення спільної ратної справи на полі бою.

Витоки «Української національної боротьби на поясах» губляться у мареві тисячоліть. Це надзвичайно динамічний та видовищний вид спорту адаптований до сучасних міжнародних умов проведення спортивних змагань та показових виступів.

Правила проведення поєдинків «Української національної боротьби на поясах» є надзвичайно простими. Поєдинок включає три періоди. Перемога в трьох періодах означає виграш у поєдинку. Час періоду – 1 хвилина. Перерва між періодами відсутня. Будь-яка технічна дія, що призводить до появи третьої точки у суперника чи розімкнення ним захвата – означає перемогу у періоді. Вихід за межі борцівського килима карається зауваженням: три зауваження – програш періоду.

В СРСР офіційно так і не була признана «Українська національна боротьба на поясах», оскільки поясна боротьба на думку «ідеологів імперії» не вписувалась в структуру утворення усередненої особи під назвою «совєцкій народ». З часу проголошення Державного суверенітету України популярність даного національного виду єдиноборств збільшується не тільки на території нашої Держави але й в світі. Цей вид спорту є унікальним по своїй суті, оскільки об`єднує традиційні народні види боротьби, збагачуючи цим національно-культурні особливості української козацької нації.
З метою консолідації українського народу – 28 червня 2011 року в День Конституції України, Міжнародна громадська організація «Міжнародна федерація української національної боротьби на поясах», керуючись необхідністю відродження, популяризації та поширення українських традицій, як історико-культурної цінності української нації проводить змагання між кращими спортсменами України на кубок Козацького селища «Мамаєва Слобода» — «Братина характерника Мамая».

Проведення змагань з «Української національної боротьби на поясах» за кубок «Братина характерника Мамая» ставить за мету сприяння розвитку цього самобутнього виду спорту, як чільного елементу національної культури в Україні та світі.

В змаганнях за «Братину характерника Мамая» братимуть участь:

1. Лахно Дмитро Миколайович — заслужений тренер України (судитиме);

2. Баєв Ігор Анатолійович — майстер спорту України (судитиме);

3. Риков Сергій майстер спорту України — (учасник);

4. Коптєв Костянтин майстер спорту міжнародного класу України — (учасник);

5. Сороко тяга Кирило заслужений майстер спорту України — (учасник);

6. Куник Андрій майстер спорту міжнародного класу України — (учасник);

7. Рябчун Леонід майстер спорту міжнародного класу України — (учасник);

8. Анікін Руслан майстер спорту міжнародного класу України — (учасник);

9. Кузнєцов Артур — майстер спорту України (учасник);

10. Печевистий Владислав — кандидат у майстри спорту України (учасник);

11. Редькін Юрій — кандидат у майстри спорту України (учасник);

12. Приходько Ірина — майстер спорту міжнародного класу України (учасниця);

13. Коваль Ігор — майстер спорту України (учасник);

Н.Лур’є Станіслав — ведучий.

Початок заходу 28 червня 2011 року о 14-00. Під бій бойових литаврів та шелест гордих козацьких стягів на поміст піднімуться найкращі борці нашого краю аби виконати Державний Гімн України з нагоди Дня Конституції. В перервах між поєдинками відбуватиметься концерт фольклорних колективів та виконавців.

На майдані проводитиметься ярмарок народних майстрів та готуватимуться страви історичної козацької кухні.
До уваги нащадків гонорового козацького племені!

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» та «Спорт Медіа Консалтинг» оголошує конкурс на знання історії українських єдиноборств. Перші двадцять учасників, котрі нададуть правильні відповіді, отримають приз – запрошення відвідати «Мамаєву Слободу» 28 червня 2011 року, в день проведення змагань на кубок «Братина характерника Мамая» (безоплатний вхідний квиток на 1 особу).

Питання: В якому році почав боротися великий українець, нащадок давнього козацького роду Іван Піддубний; з якої боротьби? А також вказати прізвище єдиного борця, в якого не зміг виграти Іван Піддубний.

Відповіді на запитання потрібно надсилати на електронну адресу: smcu@meta.ua

Нехай вічна буде слава – через шаблю маєм права!

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути