chrome firefox opera safari iexplorer

Оголошений набір до Козацької лицарської школи характерника Мамая

01 вересня 2011 о 21:41

З 1 жовтня 2011 року на «Мамаєвій Слободі» розпочне свою роботу Козацька лицарська школа характерника Мамая.

Запрошуються хлопчики віком від 9 до 12 років, котрі дійсно хочуть стати у майбутньому козаками.

До програми вишколу Козацької Лицарської Школи Характерника Мамая будуть входити: уроки народознавства на тему: «Україна — козацька держава», уроки верхової їзди («козацька джигітовка»), уроки фехтування на козацьких шаблях, стрільба з лука, ладування (заряджання козацьких гармат-фальконетів та мушкетів), козацький лицарський епос XVI-XVIII ст. (гра на кобзі, лірі, старосвітський бандурі. Виконання дум, кантів та псалмів), а також уроки з традиційних бойових козацьких єдиноборств.

Хлопчики, котрі успішно здолають перешкоди та складуть іспити Козацької лицарської школи характерника Мамая будуть допущені до ініціації, тобто посвячені в козацькі джури (зброєносці).

Також відмінники навчань особисто викують свою першу козацьку шаблю в кузні козацького селища «Мамаєва Слобода».

З детальною програмою Козацької школи можна ознайомитись тут.

«Рідна країна»

 

 

 

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути