chrome firefox opera safari iexplorer

Бучацький районний краєзнавчий музей

  • вул. Галицька, 55, м. Бучач
    Тернопільська обл., 48400
  • (03548) 2-13- 60
Про музей:

Бучацький краєзнавчий музей створений 30 грудня 1982. Щорічно музей приймає близько 30 тисяч відвідувачів, до послуг яких оглядові та тематичні екскурсії, а для учнів проходять уроки народознавства. Проводиться активна лекторна робота в учнівських та студентських аудиторіях, наукові працівники приймають участь в різноманітних науково-просвітницьких заходах, проводять активну пошукову роботу. У фондах музею зберігається понад 3000 експонатів.

В експозиції музею представлено матеріали, які розповідають про відомих людей Бучаччини: Шмуеля Агнона (1888—1970) – єврейського письменника, лауреата Нобелівської премії; Михайла Островерху (1897—1979) – письменника, літературознавця, журналіста; книговидавця Й.Кнебеля (1854—1926); видатну оперну співачку Соломію Крушельницьку (1897—1963); письменника О.Назарука (1883—1940); нарисиста О.Авдиковича (1877—1918); дитячого письменника Всеволода Нестайка.

Етнографічний матеріал розповідає про життя і побут селян кінця XIX початку XX ст. Тут представлені чудові зразки українського вбрання Бучацького краю. Демонструються зразки гончарної роботи та речі побутового вжитку.

В експозиції знаходяться фотоматеріали про історію Бучача та його околиць з початку XX ст., про пам’ятку архітектури XVIII ст. бучацьку ратушу, про історію її скульптур. Та авторів ратуші архітектора Бернарда Меретина та скульптора Пінзеля.

В експозиції розділу нумізматики представлені грошові знаки часів Австро-Угорщини, Польщі, Російської імперії, Радянського Союзу і гітлерівської окупації. Археологічна експозиція має місцеві знахідки часів трипільської культури, що знайдені в урочищі «Федір» м. Бучач.

У фондах музею зберігаються фотографії, рукописи, подяки, ордени, медалі, історичні матеріали Великої Вітчизняної війни. Є матеріали по освіті м. Бучача та Бучацького району у XX ст., архівні матеріали, де відображено події голокосту над євреями, інформаційно – агітаційні листівки часів діяльності ОУН-УПА.

 

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути