chrome firefox opera safari iexplorer

Бучацький районний краєзнавчий музей

  • вул. Галицька, 55, м. Бучач
    Тернопільська обл., 48400
  • (03548) 2-13- 60
Про музей:

Бучацький краєзнавчий музей створений 30 грудня 1982. Щорічно музей приймає близько 30 тисяч відвідувачів, до послуг яких оглядові та тематичні екскурсії, а для учнів проходять уроки народознавства. Проводиться активна лекторна робота в учнівських та студентських аудиторіях, наукові працівники приймають участь в різноманітних науково-просвітницьких заходах, проводять активну пошукову роботу. У фондах музею зберігається понад 3000 експонатів.

В експозиції музею представлено матеріали, які розповідають про відомих людей Бучаччини: Шмуеля Агнона (1888—1970) – єврейського письменника, лауреата Нобелівської премії; Михайла Островерху (1897—1979) – письменника, літературознавця, журналіста; книговидавця Й.Кнебеля (1854—1926); видатну оперну співачку Соломію Крушельницьку (1897—1963); письменника О.Назарука (1883—1940); нарисиста О.Авдиковича (1877—1918); дитячого письменника Всеволода Нестайка.

Етнографічний матеріал розповідає про життя і побут селян кінця XIX початку XX ст. Тут представлені чудові зразки українського вбрання Бучацького краю. Демонструються зразки гончарної роботи та речі побутового вжитку.

В експозиції знаходяться фотоматеріали про історію Бучача та його околиць з початку XX ст., про пам’ятку архітектури XVIII ст. бучацьку ратушу, про історію її скульптур. Та авторів ратуші архітектора Бернарда Меретина та скульптора Пінзеля.

В експозиції розділу нумізматики представлені грошові знаки часів Австро-Угорщини, Польщі, Російської імперії, Радянського Союзу і гітлерівської окупації. Археологічна експозиція має місцеві знахідки часів трипільської культури, що знайдені в урочищі «Федір» м. Бучач.

У фондах музею зберігаються фотографії, рукописи, подяки, ордени, медалі, історичні матеріали Великої Вітчизняної війни. Є матеріали по освіті м. Бучача та Бучацького району у XX ст., архівні матеріали, де відображено події голокосту над євреями, інформаційно – агітаційні листівки часів діяльності ОУН-УПА.

 

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути