chrome firefox opera safari iexplorer

Бучацький районний краєзнавчий музей

  • вул. Галицька, 55, м. Бучач
    Тернопільська обл., 48400
  • (03548) 2-13- 60
Про музей:

Бучацький краєзнавчий музей створений 30 грудня 1982. Щорічно музей приймає близько 30 тисяч відвідувачів, до послуг яких оглядові та тематичні екскурсії, а для учнів проходять уроки народознавства. Проводиться активна лекторна робота в учнівських та студентських аудиторіях, наукові працівники приймають участь в різноманітних науково-просвітницьких заходах, проводять активну пошукову роботу. У фондах музею зберігається понад 3000 експонатів.

В експозиції музею представлено матеріали, які розповідають про відомих людей Бучаччини: Шмуеля Агнона (1888—1970) – єврейського письменника, лауреата Нобелівської премії; Михайла Островерху (1897—1979) – письменника, літературознавця, журналіста; книговидавця Й.Кнебеля (1854—1926); видатну оперну співачку Соломію Крушельницьку (1897—1963); письменника О.Назарука (1883—1940); нарисиста О.Авдиковича (1877—1918); дитячого письменника Всеволода Нестайка.

Етнографічний матеріал розповідає про життя і побут селян кінця XIX початку XX ст. Тут представлені чудові зразки українського вбрання Бучацького краю. Демонструються зразки гончарної роботи та речі побутового вжитку.

В експозиції знаходяться фотоматеріали про історію Бучача та його околиць з початку XX ст., про пам’ятку архітектури XVIII ст. бучацьку ратушу, про історію її скульптур. Та авторів ратуші архітектора Бернарда Меретина та скульптора Пінзеля.

В експозиції розділу нумізматики представлені грошові знаки часів Австро-Угорщини, Польщі, Російської імперії, Радянського Союзу і гітлерівської окупації. Археологічна експозиція має місцеві знахідки часів трипільської культури, що знайдені в урочищі «Федір» м. Бучач.

У фондах музею зберігаються фотографії, рукописи, подяки, ордени, медалі, історичні матеріали Великої Вітчизняної війни. Є матеріали по освіті м. Бучача та Бучацького району у XX ст., архівні матеріали, де відображено події голокосту над євреями, інформаційно – агітаційні листівки часів діяльності ОУН-УПА.

 

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути