chrome firefox opera safari iexplorer

Буринський районний краєзнавчий музей

  • 41700 Сумська обл., м. Буринь пл. Першотравнева, 22

  • (05454) 2-18-36
Про музей:

Буринський районний краєзнавчий музей у 2008 року. В музеї експонуються предмети побуту та знаряддя праці 17-20 ст.; художні полотна та графіка уродженців Буринщини. У фондах музею зібрано 1775 експонатів.

Найбільш цінними експонатами є казанна вилка варягів, монголо-татарське стремено інкрустоване сріблом та оздоблене міддю, кам’яні знаряддя праці епохи бронзи, голінна кістка мамонта, голова тура, вишитий рушник 1900 року, адресований С.М.Маркову, фотографії цукрового заводу 1910, 1914, 1924 років.

Працівниками музею ведеться просвітницька робота з краєзнавства та народознавства. Також досліджується наукова спадщина П.М.Попова та В.В.Павлова

 

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути