chrome firefox opera safari iexplorer

Чорнухинський літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди

  • 37100, Полтавська область, смт. Чорнухи, вул. Леніна, 45
Про музей:

У 1972 році на батьківщині Григорія Савича Сковороди, у Чорнухах, до 250-річчя від дня народження великого земляка було побудовано і відкрито меморіальну садибу батьків Григорія Сковороди та історико-краєзнавчий музей, який пізніше перейменовано у літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди. 

Сьогодні до музейного комплексу входять будинок, де розміщена літературна частина музею та меморіальна садиба батьків Григорія Сковороди. На території музею розташоване погруддя Г.С.Сковороди (скульптор М.Г.Коган) 

Перший зал літературної частини музейної експозиції – це коротка, але давня й багата історія селища Чорнухи у документах, картах, предметах побуту. Інші чотири зали розповідають про творчий та життєвий шлях філософа Григорія Сковороди 

Отриману інформацію про період дитинства Григорія Сковороди вдало доповнює меморіальна садиба його батьків, яка є окрасою музею, і складається з української хати, клуні, комори та криниці-журавля, де відвідувач потрапляє в нехитрий світ речей селянського побуту і вжитку ХVIII ст.  

Враження від перебування на батьківщині Григорія Сковороди доповнює відвідування галереї мистецтв, яка є чистиною музейного комплексу. Тут гості Сковородинівського краю мають можливість познайомитися з творчістю нащадків великого філософа.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...