chrome firefox opera safari iexplorer

Драбівський краєзнавчий музей

  • 258010, смт Драбів, вул. Леніна, 77
Про музей:

Драбівський краєзнавчий музей — державний районний краєзнавчий музей у смт Драбові Черкаської області; культурний заклад і осередок просвіти населення містечка та району.

Краєзнавчий музей у Драбові розташований в історичній будівлі у центрі селища за адресою:

У теперішній час (2000-ні) фонди Драбівського краєзнавчого музею нараховують понад 1 500 предметів основного фонду.

Зібрання матеріалів музею висвітлює cтopiнки літопису Драбівського краю, етнографічні особливості місцевого населення. Так, у закладі зберігаються фотокопії «Жалуваної грамоти царів Івана Олексійовича та Петра Олексійовича на володіння селами, хуторами, млинами та угіддями в Золотоніському повіті, видана військовому товаришу Івану Мировичу за його вірну і сумлінну службу» (1689), у якій є перше історична письмова згадка про Драбів[2

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути