chrome firefox opera safari iexplorer

Драбівський краєзнавчий музей

  • 258010, смт Драбів, вул. Леніна, 77
Про музей:

Драбівський краєзнавчий музей — державний районний краєзнавчий музей у смт Драбові Черкаської області; культурний заклад і осередок просвіти населення містечка та району.

Краєзнавчий музей у Драбові розташований в історичній будівлі у центрі селища за адресою:

У теперішній час (2000-ні) фонди Драбівського краєзнавчого музею нараховують понад 1 500 предметів основного фонду.

Зібрання матеріалів музею висвітлює cтopiнки літопису Драбівського краю, етнографічні особливості місцевого населення. Так, у закладі зберігаються фотокопії «Жалуваної грамоти царів Івана Олексійовича та Петра Олексійовича на володіння селами, хуторами, млинами та угіддями в Золотоніському повіті, видана військовому товаришу Івану Мировичу за його вірну і сумлінну службу» (1689), у якій є перше історична письмова згадка про Драбів[2

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути