chrome firefox opera safari iexplorer

Гадяцький літературний музей родини Драгоманових

  • Полтавська область, м. Гадяч, пл. Соборна, 11
Варто побачити: статуетка «Єгиптянка» – особиста річ Лесі Українки, яку вона привезла до Гадяча після подорожі до Єгипту; фрагмент вишивки чоловічої сорочки зробленої руками Лесі Українки; скіфська амфора III-II ст. до н.е.; меблевий гарнітур ручної роботи кінця XVIII - поч. XIX ст. (дуб.)
Про музей:

Музейна справа у Гадяцькому районі тісно пов’язана з діяльністю славних земляків: Лесі Українки, Олени Пчілки, Панаса Мирного, Михайла Драгоманова.

Гадяцький літературний музей родини Драгоманових є однією з скарбниць духовності. Створений у 1991 році, розпочав роботу у вересні 1995 року.

У музеї нараховується 171 експонат. В основному це експонати, які глибоко розкривають гадяцький період життя і творчості родини Драгоманових.

Музей тісно співпрацює з навчальними закладами міста та району, місцевими художниками, товариством «Просвіта» та іншими організаціями. Форми роботи з відвідувачами різноманітні: екскурсії, виставки, уроки-лекції, зустрічі з творчими людьми, що сприяють духовному відродженню, естетичному вихованню та задоволенню культурних потреб населення.

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...