chrome firefox opera safari iexplorer

Херсонський музей природи

  • м. Херсон, вул. Горького, 5
  • (0552) 49 10 92
  • вівторок – субота: 10-00 - 16-00
  • 5 – 15 грн. Екскурсійне обслуговування: 25-50 грн.
Про музей:

У 1898 р. губернський ентомолог Й.К.Пачоський створив ентомологічний кабінет, який за два роки перетворився у природно-історичний музей. У 1906 р. для музею побудували спеціальну двоповерхову будівлю, у якій зараз і розміщується природничий відділ Херсонського краєзнавчого музею.

В основі природознавчого відділу — унікальна колекція флори та фауни Херсонщини, створена наприкінці ХІХ ст. відомим вченим-біологом Й.К.Пачоським.

Цікавою для херсонців та гостей міста є виставка «Рідкісні та зникаючі тварини світу», на якій можна побачити усурійського тигра, леопарда, сніжного барса, ведмедів різних видів. Справжньою перлиною є експозиція, присвячена дивовижному світу Нижнього Дніпра, лиману, Азовського та Чорного морів. Центральним експонатом розділу «Мешканці світового океану» є один з найбільших музейних предметів України –  30- метровий скелет синього кита.

 

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути