chrome firefox opera safari iexplorer

Хмельницький музей-студія фотомистецтва

  • 29000, м.Хмельницький, вул..Проскурівська, 56
Про музей:

Хмельницький музей-студія фотомистецтвамузей старовинної фототехніки у місті Хмельницькому.

В музеї представлена сімейна колекція старої фототехніки відомого хмельницького фотомайстра Костянтина Жданова. У цій колекції понад 500 експонатів, дата випуску яких: кінець ХІХ – початок ХХ ст. Є надзвичайно рідкісні, раритетні експонати, що існують лише в декількох екземплярах. Є й цілком унікальні, наприклад, перший серійний фотоапарат випущений в Україні у 1932 році.

Крім цього, для колекції музею зібрано чимало старих фотографій, які зберегли пам’ять про перші традиції виготовлення фотографій, про наше місто та його багату історію. Серед таких фотографій робота Голованевського Д. — одного з перших проскурівських фотографів відомих у кінці ХIХ ст., який мав свою власну фотомайстерню (відкрита у 1894 році), що була розташована в будинку № 2 по вулиці Проскурівській. Історичні факти свідчать про 130-річну історію розвитку фотомистецтва у місті. Перша фотомайстерня в місті Хмельницькому, тодішньому Проскурові, була відкрита у 1880 році. Її власником був міщанин Матвій Юргилевич.

Музею прикрашають 70 конкурсних робіт членів Національної спілки фотохудожників України, які представлені у виставковій залі музею. Серед них роботи Заслуженого діяча мистецтв України відомого Хмельницького фотохудожника Олександра Солєнцова.

Рішення про відкриття музею прийняла сесія міської ради ще в травні минулого року. Головною метою музею є популяризація фотомистецтва в місті Хмельницькому і Україні, забезпечення доступу до історичної спадщини – фотодокументів про місто та його мешканців, збереження та популяризація історії виробництва фотоапаратури в Україні, створення умов для вивчення, збереження й використання матеріальних і духовних надбань обласного центру, формування глибоких знань з його історії та сьогодення, прилучення громадян до здобутків національної і світової культурної спадщини.

Схожих музеїв є лише два: у Москві (Росія) та Дрездені (Німеччина). І Хмельницький може похвалитися таким закладом.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути