chrome firefox opera safari iexplorer

Історичний музей міста Хмільника

  • 22000, Вінницька обл.,м. Хмільник, вул.,Шевченка,1
Про музей:

Хмільни́к — місто обласного значення в Україні, центр Хмільницького району Вінницької області. Розташоване в північно-східній частині Поділля на річці Південний Буг.

Сьогодні місто розвивається як бальнеологічний курорт, один з радонових курортів в країні.

В історичному музеї міста Хмільника можна ознайомитися з історією самого міста, а саме: літописні часи, становлення міста, історія курорту, легенди міста, історичні пам’ятки, історія  Костелу Пресвятої Трійці, історія Вежі замку, історія та легенда Палацу Ксідо, ілюстрації та фотографії сучасного міста (розвиток промисловості,освіта та перспективи і можливості подальшого розвитку )

 

 

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути