chrome firefox opera safari iexplorer

Ізяславський державний районний історичний музей

  • вул. Шевченка, 40-А, м. Ізяслав,
    Хмельницька область, Україна, 30300
  • 4-22-25
  • з 9.00 до 17.00 год. Вихідні дні: субота і неділя.
Про музей:

Офіційно Ізяславський районний історико-краєзнавчий музей розпочав свою роботу 24 грудня 2003 року, згідно з відповідним рішенням районної ради. До кінця 2009 року у його складі налічувалося аж двоє працівників — директор[2] і прибиральниця. Згодом запроваджено посаду доглядача фондів[3].

У теперішній час (2-а половина 2000-х років) фонди Ізяславського історико-краєзнавчого музею налічують майже 2,5 тисяч експонатів, серед яких є цінні предмети давніх епох. Постійна експозиція висвітлює багату історію і етнографію Заславщини.

Музеєві допомагають небайдужі люди. Їхніми зусиллями у 2006 році на базі музею організовано і проведено наукову конференцію «Метафора спільного дому. Заславщина багатьох культур». Місцевий художник і скульптор Микола Іванович Ткачук подарував місту свої роботи: 40 полотен і 7 скульптур, в тому числі різьблені з дерева. Відтак, було започатковано художню залу музею.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути