chrome firefox opera safari iexplorer

Ізяславський державний районний історичний музей

  • вул. Шевченка, 40-А, м. Ізяслав,
    Хмельницька область, Україна, 30300
  • 4-22-25
  • з 9.00 до 17.00 год. Вихідні дні: субота і неділя.
Про музей:

Офіційно Ізяславський районний історико-краєзнавчий музей розпочав свою роботу 24 грудня 2003 року, згідно з відповідним рішенням районної ради. До кінця 2009 року у його складі налічувалося аж двоє працівників — директор[2] і прибиральниця. Згодом запроваджено посаду доглядача фондів[3].

У теперішній час (2-а половина 2000-х років) фонди Ізяславського історико-краєзнавчого музею налічують майже 2,5 тисяч експонатів, серед яких є цінні предмети давніх епох. Постійна експозиція висвітлює багату історію і етнографію Заславщини.

Музеєві допомагають небайдужі люди. Їхніми зусиллями у 2006 році на базі музею організовано і проведено наукову конференцію «Метафора спільного дому. Заславщина багатьох культур». Місцевий художник і скульптор Микола Іванович Ткачук подарував місту свої роботи: 40 полотен і 7 скульптур, в тому числі різьблені з дерева. Відтак, було започатковано художню залу музею.

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути