chrome firefox opera safari iexplorer

Комунальний заклад Єнакіївської міської ради Музей історії міста

  • 86420, вул. Щербакова, 120,
    м. Єнакієве,
    Донецька область
  • (06252) 2-28-70, 2-56-11
Про музей:

Музей історії м. Єнакієвого засновано в 1967 р. як громадський при Єнакієвській філії Донецького політехнічного інституту. В 1973 р. у зв’язку з закриттям філії політехнічного інституту музей припинив свою роботу.

Нове його народження пов’язане з іменами вчителів історії Григорія Петровича Косенка та Анатолія Володимировича Клевцова, історика та археолога Віктора Федоровича Клименка.

Варто подивитись: музей має унікальну археологічну колекцію. Найстаріша річ – це кременевий різець часів палеоліту. Великий інтерес викликають колекції кременевих знарядь доби мезоліту, а також знарядь праці, сосудів, прикрас катакомбної, бабінської (культури багатовалікової кераміки) та зрубної культур доби бронзи. Етнографічна колекція складається з рушників,сорочок, речей побуту. особлива увага приділяється історії Старопетрівського дослідного чавуноливарного заводу, на якому в 1862 р. вперше у країні була проведена проплавка руд на кам’яному вугіллі.
Один з найцікавіших залів – зал космонавтики, присвячений двічі Герою Радянського Союзу, льотчику-космонавту СРСР, генерал-лейтенанту авіації, почесному громадянину нашого міста Георгію Тимофійовичу Береговому. В залі космонавтики виставлено понад 500 експонатів, 300 з них речові.

6 серпня

Інші дати
Ілля Буяльський
1789 – український і російський анатом і хірург, засновник пластичної анатомії, учений європейського рівня. Автор унікального атласу «Анатоміко-хірургічні таблиці» (1828, 1835, 1852), у якому показано операції перев’язування великих артерій.
Розгорнути
Народився Володимир Фатальчук
(1903, м.Горохів, Волинська область  – 1981) - український художник. Автор ілюстрацій до книг «Антологія української поезії», «Лісова пісня» Лесі Українки, «Життя і творчість Тараса Шевченка», «Кобзар» Тараса Шевченка, «Українські народні пісні», автор ювілейних медалей та пам»ятних значків (1964-1965).
«Великий талант, вносячи частину самого себе у свій твір, створює цим новий стиль.» (Ілля Рєпін)
Розгорнути