chrome firefox opera safari iexplorer

Комунальний заклад Єнакіївської міської ради Музей історії міста

  • 86420, вул. Щербакова, 120,
    м. Єнакієве,
    Донецька область
  • (06252) 2-28-70, 2-56-11
Про музей:

Музей історії м. Єнакієвого засновано в 1967 р. як громадський при Єнакієвській філії Донецького політехнічного інституту. В 1973 р. у зв’язку з закриттям філії політехнічного інституту музей припинив свою роботу.

Нове його народження пов’язане з іменами вчителів історії Григорія Петровича Косенка та Анатолія Володимировича Клевцова, історика та археолога Віктора Федоровича Клименка.

Варто подивитись: музей має унікальну археологічну колекцію. Найстаріша річ – це кременевий різець часів палеоліту. Великий інтерес викликають колекції кременевих знарядь доби мезоліту, а також знарядь праці, сосудів, прикрас катакомбної, бабінської (культури багатовалікової кераміки) та зрубної культур доби бронзи. Етнографічна колекція складається з рушників,сорочок, речей побуту. особлива увага приділяється історії Старопетрівського дослідного чавуноливарного заводу, на якому в 1862 р. вперше у країні була проведена проплавка руд на кам’яному вугіллі.
Один з найцікавіших залів – зал космонавтики, присвячений двічі Герою Радянського Союзу, льотчику-космонавту СРСР, генерал-лейтенанту авіації, почесному громадянину нашого міста Георгію Тимофійовичу Береговому. В залі космонавтики виставлено понад 500 експонатів, 300 з них речові.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути