chrome firefox opera safari iexplorer

Комунальний заклад Єнакіївської міської ради Музей історії міста

  • 86420, вул. Щербакова, 120,
    м. Єнакієве,
    Донецька область
  • (06252) 2-28-70, 2-56-11
Про музей:

Музей історії м. Єнакієвого засновано в 1967 р. як громадський при Єнакієвській філії Донецького політехнічного інституту. В 1973 р. у зв’язку з закриттям філії політехнічного інституту музей припинив свою роботу.

Нове його народження пов’язане з іменами вчителів історії Григорія Петровича Косенка та Анатолія Володимировича Клевцова, історика та археолога Віктора Федоровича Клименка.

Варто подивитись: музей має унікальну археологічну колекцію. Найстаріша річ – це кременевий різець часів палеоліту. Великий інтерес викликають колекції кременевих знарядь доби мезоліту, а також знарядь праці, сосудів, прикрас катакомбної, бабінської (культури багатовалікової кераміки) та зрубної культур доби бронзи. Етнографічна колекція складається з рушників,сорочок, речей побуту. особлива увага приділяється історії Старопетрівського дослідного чавуноливарного заводу, на якому в 1862 р. вперше у країні була проведена проплавка руд на кам’яному вугіллі.
Один з найцікавіших залів – зал космонавтики, присвячений двічі Герою Радянського Союзу, льотчику-космонавту СРСР, генерал-лейтенанту авіації, почесному громадянину нашого міста Георгію Тимофійовичу Береговому. В залі космонавтики виставлено понад 500 експонатів, 300 з них речові.