chrome firefox opera safari iexplorer

Кортеліський історичний музей

  • 44111, с.Кортеліси Ратнівського району
  • Сільрада (03366)
    9-41-80
  • щодня, крім понеділка з 10.00 до 17.00
Про музей:
5 травня 1980 року разом з Меморіальним комплексом жертвам фашизму був відкритий Кортеліський історичний музей.
У залах музею експонати розповідають про історію села Кортеліси, яке вперше згадується в документах 1500 року, про організацію і діяльність партизанського руху, про „чорну середу” 23 вересня 1942 року, яка забрала життя 2875 кортелісців. Вражаючою є діорама, де перед відвідувачами оживають страшні картини кортеліської трагедії.
Серед матеріалів про дивізії 70-ї армії, які визволяли Ратнівщину, особливе місце займає військовий одяг командира 160-ї стрілецької дивізії М.Тимофєєва, нагороди, особисті речі ветеранів, листи з фронту, фотоальбоми, щоденники, зброя.
Експонуються фотографії земляків-фронтовиків, воїнів-афганців.
В експозиції подано матеріали про народного депутата  Верховної Ради України В.М. Корнелюка, який трагічно загинув 8 жовтня 1995 року.
Чільне місце в експозиції займає Книга Пам`яті, де записані імена загиблих кортелісців.
Щороку в День Перемоги і 23 вересня – у день пам`яті жертв трагедії –  у Кортелісах відбуваються мітинги по вшануванню пам`яті загиблих односельчан.

15 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Луценко
(1921, с.Березова Рудка, Полтавська область – 1989) – український поет. Автор текстів низки відомих пісень ("Києве мій", "Фронтовики", "Сивина", "Не шуми калинонько", "Мамина вишня", Осіннє золото").
Грає море зелене, Тихий день догора. Дорогими для мене Стали схили Дніпра, Де колишуться віти Закоханих мрій... Як тебе не любити, Києве мій! (Дмитро Луценко)
Розгорнути