chrome firefox opera safari iexplorer

Кримська республіканська установа «Сімферопольський художній музей»

  • 95006, АР Крим, Сімферополь , вул. Лібкнехта Карла , 35
Про музей:

Сімферопольський художній музей засновано 1920 року як відділ Центрального музею кримознавства. Його колекцію складали твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, що були націоналізовані радянською владою в колишніх володарів палаців та маєтків Південного берега Криму[1] (Воронцови, Романови).

Для художнього зібрання в Сімферополі було надано одне з кращих приміщень міста по вулиці Карла Лібкнехта (колишнє офіцерське зібрання), де музей знаходиться і понині.

1937 року (цей рік прийнято вважати започаткуванням музею) відділ, котрий налічував тоді вже до 2000 творів, реорганізовано у Сімферопольську картинну галерею.

Під час Другої світової війни Сімферопольський художній музей катастрофічно постраждав — було втрачено чи не всю колекцію (твори живопису, рідкісний фарфоровий посуд, меблі тощо). Начебто під час евакуації музею транспорт із цими цінностями фашисти розбомбили в районі Керченської переправи[2].

Вдруге галерея відкрилася в 1947 році. Її нові фонди згідно спеціально прийнятого урядового рішення, було укомплектовано з творів, переданих центральними музеями СРСР, в т.ч. Ермітажем, Художнім музеєм у Москві тощо, в т.ч. і трофейними, як Аахенська колекція.

1966 року галерею перейменовано на Сімферопольський художній музей

5 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Шиян
(1906, слобода Борисівка на Білгородщині - 1989) - український письменник. Автор романів "Магістраль", "Гроза", "Хуртовина", нарисів та оповідань, кількох п'єс, сценарію фільму "Гроза над полями", низки казок та оповідань для дітей.
Розгорнути
Народився Дмитро Чижевський
(1894, м.Олександрія Кіровоградська область - 1977) - учений-енциклопедист, культуролог, філософ, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української і слов'янської літератур. Автор фундаментальних праць «Філософія на Україні», «Нариси з історії філософії на Україні», «Філософія Сковороди», «Історія української літератури» та ін.
«До ідеалу гармонії зовнішньої приєднується ідеал гармонії внутрішньої. Ідеал внутрішньої гармонії є найвищим ідеалом етичної свідомості. Чи багато мисленників досягнули цього ідеалу, судити важко. Сковорода і Гоголь найбільше до цього наближувалися.» (Дмитро Чижевський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...