chrome firefox opera safari iexplorer

Літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого

  • пл. Ринок, 1, м.Бережани
    Тернопільська обл., 47501
  • (03548)22186
  • щоденно 10.00 – 18.00 год.
    Вихідний день – середа
  • Вартість квитків: для дорослих – 2 грн., для дітей і студентів – 1 грн. Безкоштовні відвідування: 18 травня, 21 липня, 24 серпня, 4 листопада, День міста
Варто побачити: 56 оригінальних малярських робіт Б.Лепкого, в т.ч. портрет дружини в українському строю, раритетні прижиттєві видання творів Б.Лепкого, бюст письменника роботи Нестора Кисілевського.
Про музей:

У приміщенні 200-літньої ратуші, в будинку, де здобуло освіту кілька поколінь галицької інтелігенції, де панує особливий дух пізнання і творчості, в серпні 1995 року відкрито літературно-меморіальний музей Богдана Лепкого.

Саме тут в Бережанській гімназії здобував освіту та викладав автор знаменитих «Журавлів», письменник і науковець, майстерний перекладач і маляр, педагог, творець героїчної трилогії «Мазепа» та поетично-ліричних спогадів «Казка мого життя».

Експозиції шести залів музею висвітлюють життя і творчість видатного діяча української культури, розповідають про його співпрацю з письменниками В.Стефаником, М.Коцюбинським, О.Кобилянською, Г.Хоткевичем, В.Орканом, С.Крушельницькою, істориком В.Липинським, художником О.Куриласом та ін.

Під вікнами музею встановлений пам’ятник Б.Лепкому. У с. Жуків поблизу Бережан – музей родини Лепких.

 

2 лютого

Інші дати
Народився Євген Гребінка
(1812, с. Убіжище, тепер с. Мар'янівка Полтавської обл. – 1848) - письменника, педагога, видавця, автора збірки байок "Малороссийские приказки", комедії "Не в свои сани не садись", роману "Чайковський", низки оповідань, багатьох пісень та романсів (зокрема "Українська мелодія", "Очи черные"). Брав активну участь в організації викупу Т. Шевченка з кріпацтва, допомагав у виданні "Кобразя". Видав альманах "Ластівка".
«Давно хтось сказав, що українською мовою можна писати лише саме кумедне, смішне... Досить прочитати історію Малоросії, придивитися до характерів її героїв, прислухатися до її пісень, де ремство душі виливається в таких жалібних звуках, як пісня степової чайки, як стогін матері над могилою сина, і ви думаєте: невже народ з таким залізним характером, з такими глибокими почуттями може лише сміятися?» (Є.Гребінка)
Розгорнути
Народився Іван Пулюй
(1845, с. Гриймалів Тернопільська область – 1918) – видатний український фізик і електротехнік, організатор науки, громадський діяч. Автор праць з катодного випромінювання та катодних Х-променів, які відкрив за 3 роки до Рентгена. Першим у світі зробив «рентгенівський» знімок скелета.
Розгорнути
Народився Валер'ян Підмогильний
(1901—1937) — український письменник і перекладач. Автор роману «Місто».
«Найгірша помилка — уважати неминуче за доцільне». (Валер»ян Підмогильний)
Розгорнути
Народився Василь Литвиненко
(1899, м. Саратов, Росія - 1966) - український балетмейстр і співак. Постановник  першого українського балету ("Пан Каньовський").
Розгорнути
Юхима зимового
Лютневі прикмети - хурделиці та замети
Розгорнути

Новини Дивитися всі