chrome firefox opera safari iexplorer

Літературний музей Уласа Самчука (відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею)

  • 33028, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 17.
  • 26-14-54
  • щодня, крім понеділка, середи з 8.00 до 18.00
    Каса та вхід до 17-00
  • для дорослих - 1 грн.; для студентів, учнів, дітей – 50 коп. Безкоштовне відвідування: для інвалідів, учасників В.В. війни; учасників ліквідації на ЧАЕС, дітей дошкільного віку.
Варто побачити: сьогодні у музеї тісно від цікавих, оригінальних експонатів. Але куди більше матеріалів ще чекає на своє право зайняти місце в експозиції музею. Тільки нещодавно розпорядники спадщини Самчука подружжя Оксана і Ярослав Соколики привезли з Канади і передали музеєві кілька сотень фотознімків та документів із особистого архіву письменника.
Про музей:

Відділ  Рівненського обласного краєзнавчого музею «Літературний музей Уласа Самчука» був відкритий 20 лютого 2007 року – до 102 річниці від дня народження видатного українського письменника, уродженця села Дермань Здолбунівського району, який у 1941- 1943 р.р. жив і творив у Рівному. Улас Олексійович Самчук – найвидатніший майстер українського художнього слова ХХ століття. Два десятки вагомих прозових творів, серед яких – трилогії «Волинь» та «Ост» перший  в художній літературі твір про голодомор в Україні «Марія» і сам факт висунення письменника у 1980 році на здобуття Нобелівської премії переконливо свідчать про це.

Новостворений музей має свої особливості, якими вирізняється з поміж подібних закладів. По-перше його експозиція, висвітлюючи головні творчі здобутки Уласа Самчука, зосереджує увагу на впливі особистості письменника на весь український літературний процес ХХ століття. По-друге, експозиція відкриває глядачеві гроно ще й досі належно не поцінованих письменників, яке, власне, і несло у світ українське художнє слово, продовжуючи традиції Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки. По-третє, музей сфокусовує увагу на рівненському періоді життя і діяльності Уласа Самчука, зримо відтворивши літературну, культурну та духовну палітру краю в його найпереломніші та найдраматичніші роки і дні.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі