chrome firefox opera safari iexplorer

Літературний музей Уласа Самчука (відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею)

  • 33028, м. Рівне, вул. Симона Петлюри, 17.
  • 26-14-54
  • щодня, крім понеділка, середи з 8.00 до 18.00
    Каса та вхід до 17-00
  • для дорослих - 1 грн.; для студентів, учнів, дітей – 50 коп. Безкоштовне відвідування: для інвалідів, учасників В.В. війни; учасників ліквідації на ЧАЕС, дітей дошкільного віку.
Варто побачити: сьогодні у музеї тісно від цікавих, оригінальних експонатів. Але куди більше матеріалів ще чекає на своє право зайняти місце в експозиції музею. Тільки нещодавно розпорядники спадщини Самчука подружжя Оксана і Ярослав Соколики привезли з Канади і передали музеєві кілька сотень фотознімків та документів із особистого архіву письменника.
Про музей:

Відділ  Рівненського обласного краєзнавчого музею «Літературний музей Уласа Самчука» був відкритий 20 лютого 2007 року – до 102 річниці від дня народження видатного українського письменника, уродженця села Дермань Здолбунівського району, який у 1941- 1943 р.р. жив і творив у Рівному. Улас Олексійович Самчук – найвидатніший майстер українського художнього слова ХХ століття. Два десятки вагомих прозових творів, серед яких – трилогії «Волинь» та «Ост» перший  в художній літературі твір про голодомор в Україні «Марія» і сам факт висунення письменника у 1980 році на здобуття Нобелівської премії переконливо свідчать про це.

Новостворений музей має свої особливості, якими вирізняється з поміж подібних закладів. По-перше його експозиція, висвітлюючи головні творчі здобутки Уласа Самчука, зосереджує увагу на впливі особистості письменника на весь український літературний процес ХХ століття. По-друге, експозиція відкриває глядачеві гроно ще й досі належно не поцінованих письменників, яке, власне, і несло у світ українське художнє слово, продовжуючи традиції Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки. По-третє, музей сфокусовує увагу на рівненському періоді життя і діяльності Уласа Самчука, зримо відтворивши літературну, культурну та духовну палітру краю в його найпереломніші та найдраматичніші роки і дні.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути