chrome firefox opera safari iexplorer

Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г.С.Сковороди

  • 37200, Полтавська область, м. Лохвиця, вул. Шевченка, 48
Варто побачити: бойове спорядження воїна часів монголо-татарської навали, мушкет (вогнепальна зброя, яка у XVI-XVII ст. була на озброєнні козаків), рояль з Лохвицького народного Будинку, на якому в 1919 році грав відомий композитор І.О.Дунаєвський, надгробний пам’ятник з могили поміщика Галагана (скульптор І.П.Мартос) та ін.
Про музей:

Лохвицький краєзнавчий музей ім. Г.С.Сковороди заснований у 1919 році як археологічний за ініціативою голови Лохвицького повітвиконкому Луценка Степана Кузьмича на базі колекцій Лохвицького реального училища, з 1920 року діяв як історико-краєзнавчий. 

У 1922 році з нагоди 200-річчя від дня народження земляка, видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа і поета Г.С.Сковороди музею присвоєно його ім’я.

Експонати музею розміщені у дев’яти залах і розповідають про історію та сьогодення краю, знайомлять з природними багатствами. Серед них – колекції козацької зброї, археологічних знахідок, церковних речей, декоративно-ужиткового мистецтва, зброї періоду Великої Вітчизняної війни.

Відвідувачі ознайомляться з матеріалами, про життя і творчість видатних земляків: письменників Г.С.Сковороди, А.Ю.Тесленка, О.Ф.Коломійця; композитора І.О.Дунаєвського; засновника і керівника хорової капели „Думка” Н.Ф.Городовенка; винахідників В.Д.Охотникова та М.С.Кісенка; скульпторів В.П.Молодченка та Г.Л.Пивоварова, художника П.В.Симонова; діячів науки О.О.Пащенка, Д.В.Попова, І.Ф.Прокопенка та інших. 

Меморіальний комплекс воїнам Південно-Західного фронту в урочищі Шумейкове є філією Лохвицького краєзнавчого музею ім. Г.С.Сковороди.

14 квітня

Інші дати
Іван Кавалеридзе 
1887 – український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві, Т. Шевченку, Г. Сковороді.
Розгорнути
 Леонід Булаховський
1888 – український мовознавець. Автор праць із загального, українського і російського мовознавства, славістики, методики викладання мови та ін. Досліджував мову творів Т. Шевченка.
Розгорнути
Народився Макар Вронський
(1910, м.Борисов, Білорусь – 1994) - український скульптор. Автор пам»яників Богдану Хмельницькому у Чигирині Черкаської області, Тарасові Шевченку у Канаді (Палермо), м.Донецьку, Михайлові Коцюбинському у Вінниці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...