chrome firefox opera safari iexplorer

Лубенський краєзнавчий музей

  • 37500, Полтавська область, м. Лубни, вул. Ярослава Мудрого 30/25
  • (05361) 5-21-06
  • з 8.00 до 17.00. Обідня перерва з 12.00 до 13.00. Вихідні дні: музей – понеділок, галерея – середа.
  • для учнів та студентів – 1 грн., для дорослих – 2 грн. Організація екскурсій для учнів та студентів – 10 грн., для дорослих – 20 грн. Безкоштовне відвідування: діти дошкільного віку, діти-сироти; солдати строкової служби; ветерани Великої Вітчизняної війни; учасники бойових дій та прирівняні до них особи; усі бажаючі – під час відкриття виставок у галереї образотворчого мистецтва та 18 травня, у Міжнародний день музеїв.
Варто побачити: розділ про станцію лікарських рослин – єдиний такого роду науковий заклад на Україні (культуру вирощування лікарської сировини на Лубенщині започатковано ще у XVII ст. монахами католицького ордена бернардинів та Мгарського монастиря); фрагмент колони замку Ієремії Вишневецького, зруйнованого повстанцями 1648 року; кам’яні баби.
Про музей:

Лубни на Полтавщині – тисячолітнє місто, славне своєю історією та давніми традиціями. Тут розкажуть про його заснування як оборонного укріплення у часи Київської Русі, про трагічну Солоницьку битву повстанців Северина Наливайка, про місто «столичне» у володіннях князів Вишневецьких і місто полкове у козацькі часи. 

Кожен відчує незрівнянну духовну благодать Мгарського Спасо-Преображенського монастиря і в скорботі схилить голову біля меморіального комплексу жертвам голодомору 1932—1933 років на Зажур-горі. Ще у XIX ст. Лубни називали «українською Швейцарією».

Експозиція краєзнавчого музею знаходиться у старовинному одноповерховому будинку. В музеї міститься цінна колекція археології, етнографії, нумізматики, предметів церковної старовини, книг-стародруків, фото та документів з історії Лубенщини. 

Культурні традиції краю висвітлюються у розділах, присвячених перебуванню в цих краях Т.Г.Шевченка, Шолом-Алейхема, А.Керн, діяльності відомих українських фольклористів О.Афанасьєва-Чужбинського, В.Милорадовича, М.Симонова-Номиса, архітекторів О.Бекетова, Д.Дяченка, композитора Б.Підгорецького та ін.

Лубенський краєзнавчий музей має художній відділ – галерею образотворчого мистецтва, відкриту у 1970 р. В її просторих залах постійно експонуються виставки з фондів музею – твори відомих українських майстрів М.Глущенка, С.Шишка, Т.Яблонської, М.Максименка, М.Дерегуса, А.Куща, І.Кавалерідзе, В.Роїк, лубенських митців – М.Холодовського, І.Буніна, В.Семенюти, Г.Карповича, М.Тарана, Л.Початко, М.Корабльова, А.Харчука. 

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути