chrome firefox opera safari iexplorer

Лубенський краєзнавчий музей

  • 37500, Полтавська область, м. Лубни, вул. Ярослава Мудрого 30/25
  • (05361) 5-21-06
  • з 8.00 до 17.00. Обідня перерва з 12.00 до 13.00. Вихідні дні: музей – понеділок, галерея – середа.
  • для учнів та студентів – 1 грн., для дорослих – 2 грн. Організація екскурсій для учнів та студентів – 10 грн., для дорослих – 20 грн. Безкоштовне відвідування: діти дошкільного віку, діти-сироти; солдати строкової служби; ветерани Великої Вітчизняної війни; учасники бойових дій та прирівняні до них особи; усі бажаючі – під час відкриття виставок у галереї образотворчого мистецтва та 18 травня, у Міжнародний день музеїв.
Варто побачити: розділ про станцію лікарських рослин – єдиний такого роду науковий заклад на Україні (культуру вирощування лікарської сировини на Лубенщині започатковано ще у XVII ст. монахами католицького ордена бернардинів та Мгарського монастиря); фрагмент колони замку Ієремії Вишневецького, зруйнованого повстанцями 1648 року; кам’яні баби.
Про музей:

Лубни на Полтавщині – тисячолітнє місто, славне своєю історією та давніми традиціями. Тут розкажуть про його заснування як оборонного укріплення у часи Київської Русі, про трагічну Солоницьку битву повстанців Северина Наливайка, про місто «столичне» у володіннях князів Вишневецьких і місто полкове у козацькі часи. 

Кожен відчує незрівнянну духовну благодать Мгарського Спасо-Преображенського монастиря і в скорботі схилить голову біля меморіального комплексу жертвам голодомору 1932—1933 років на Зажур-горі. Ще у XIX ст. Лубни називали «українською Швейцарією».

Експозиція краєзнавчого музею знаходиться у старовинному одноповерховому будинку. В музеї міститься цінна колекція археології, етнографії, нумізматики, предметів церковної старовини, книг-стародруків, фото та документів з історії Лубенщини. 

Культурні традиції краю висвітлюються у розділах, присвячених перебуванню в цих краях Т.Г.Шевченка, Шолом-Алейхема, А.Керн, діяльності відомих українських фольклористів О.Афанасьєва-Чужбинського, В.Милорадовича, М.Симонова-Номиса, архітекторів О.Бекетова, Д.Дяченка, композитора Б.Підгорецького та ін.

Лубенський краєзнавчий музей має художній відділ – галерею образотворчого мистецтва, відкриту у 1970 р. В її просторих залах постійно експонуються виставки з фондів музею – твори відомих українських майстрів М.Глущенка, С.Шишка, Т.Яблонської, М.Максименка, М.Дерегуса, А.Куща, І.Кавалерідзе, В.Роїк, лубенських митців – М.Холодовського, І.Буніна, В.Семенюти, Г.Карповича, М.Тарана, Л.Початко, М.Корабльова, А.Харчука. 

18 серпня

Інші дати
Василь Бородай 
1917–український скульптор, майстер станкової і монументальної скульптури. Лауреат багатьох премій. Роботи: меморіальний комплекс «Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.», пам’ятник Лесі Українці в Маріїнському парку (Київ), пам’ятник Т. Шевченку (Нью-Йорк, США) та ін.
Розгорнути
Народився Олександр Кониський
(1836, с.Переходівка, Чернігівська область – 1900) - український перекладач, письменник, видавець, педагог, громадський діяч. Автор слів пісні «Молитва за Україну».
Боже великий, єдиний, Нам Україну храни, Волі і світу промінням Ти її осіни (Олександр Кониський)
Розгорнути