chrome firefox opera safari iexplorer

Макіївський художньо-краєзнавчий музей

  • 86100, Донецька обл., м. Макіївка, пр. Леніна, 251/26
  • (06232) 6-24-68, 6-33-82
  • щоденно, крім неділі з 8.00 до 17.00
Варто побачити: археологічні пам'ятники, знайдені на території міста, серед яких – крем’яний гостроконечник неандертальського часу, виготовлений 70 тисяч років тому, бронзові наконечники скіфських стріл і скіфські залізні кинджали. До найбільш значущих зібрань належать унікальні пам'ятки геології, палеонтології та археології: залишки викопних тварин, відтиски викопних рослин, знаряддя праці неандертальського часу, скіфські залізні кинджали та інше. Працюють зали: "Історія міста на сучасному етапі", природи та давньої історії, виставковий зал.
Про музей:

Краєзнавчий музей у Макіївці був заснований 20 травня 1958 року на підставі наказу Міністра культури України як філія Донецького обласного краєзнавчого музею.

За час свого існування музей двічі — у 1968 і 1986 роках перебудовувався, розширювався і поступово зайняв весь будинок. У приміщенні музею був здійснений капітальний ремонт і реконструкція, зокрема, розширення і перепланування експозиційних зал, було виділене окреме приміщення для фондосховища, обладнано зал тимчасових виставок.

Вже за незалежності України 2 січня 1995 року Макіївська філія Донецького обласного краєзнавчого музею була реорганізована у самостійний міський художньо-краєзнавчий музей.

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути